22. 9. 2015 Robin Mana

Obránce Glenn: V odvetě po nás půjdou

Sparťané zvládli vstup do vyřazovací části Champions Hockey League vítězně, když po necelé polovině zápasu vedli již o tři branky. Jeden z nejlepších týmů základní části soutěže však nesložil zbraně a dvěma brankami dokázal ještě výsledek zápasu korigovat. Ke švýcarské odvetě tak Pražané pocestují s náskokem jednoho gólu, který jim zajistil svou první brankou v rudém dresu kanadský obránce RYAN GLENN.

Ryane, máte za sebou první zápas play off Champions Hockey League. Jak jste si ho vy osobně užil?
Byl to dobrý zápas. Čelili jsme velmi kvalitnímu soupeři a věděli jsme, že nás čeká velká výzva. Ale připravili jsme se dobře, o čemž svědčí především konečný výsledek.

Ryan Glenn

Vedli jste 3:0, nakonec z toho byla výhra o gól. Jste s ní spokojeni? Přece jen v systému odvet je třeba sledovat také skóre...
Jak jsem řekl, Curych je hodně dobrý soupeř, který nás nenechal celý zápas vydechnout. Samozřejmě bychom rádi odehráli zápas bez toho, aniž bychom inkasovali, nicméně nakonec musíme být spokojeni. Každá výhra se počítá.

Dnes jste poprvé v dresu Sparty skóroval, navíc to byla branka vítězná. Mohl byste popsat tu situaci, jak jste ji na ledě viděl?
Bylo to poměrně jednoduché. V přesilovce se ke mně dostal puk, nic jsem nevymýšlel a chtěl jsem to jenom dobře trefit. To se nakonec povedlo, i když myslím, že mi ještě pomohla teč. Ale na tom nezáleží, gól je gól, ať padne jakkoli.

Čím vám dnes soupeř dělal největší starosti?
Těžko říci, oni jsou opravdu výborní. Asi to bylo bruslení, s jejich pohybem jsme místy měli dost problém.

Zmínil jste bruslení. Je právě v rychlosti ten hlavní rozdíl mezi zápasy Champions Hockey League a české extraligy?
Ano, určitý rozdíl v rychlosti tam je, ale neřekl bych, že je to jen o bruslení. Je to celkově o jiném pojetí hry. My už jsme měli možnost hrát se Švýcary v základní skupině a možná i to bylo pro nás výhodou.

Co očekáváte od odvety v Curychu?
Bude to rozhodně ještě těžší, protože pro ně už žádná další možnost opravy neexistuje. Doma nás musí porazit. V odvetě po nás určitě půjdou, ale my budeme připraveni.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​V příští sezoně budeme ještě silnější

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu

Jiří Hrdina: Ze Sparty jsem měl dobrý pocit

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou