30. 12. 2008 Lucie Strouhová

Obránce Hanzlík byl v Boleslavi u všeho podstatného

Odchovanec Mladé Boleslavi již deset let ve službách Sparty Jan Hanzlík si utkání na mateřské půdě užíval. A byl u všeho dění. Povedl se mu pořádný hit, při obdržené brance seděl na trestné lavici, poté se zasmál s fanoušky soupeře a dvěma asistencemi pomohl ke třem bodům Pražanů z města Škodovek.

Nepříliš pohledné utkání bylo plné nedostatků. Zejména nepřesnost a nervozita v úvodu střetnutí panovala na hokejkách obou celků. Ani bek Jan Hanzlík se necítil ve své kůži. Pomohl mu až povedený „strom“ jímž přes svá záda přehodil jednoho z hokejistů Bruslařského klubu. „Po dlouhý době jsem to trefil. Byl jsem trošku nervózní, křečovitý, za každou cenu jsem chtěl vyhrát. Až po tom povedeném hitu jsem se uvolnil,“ přiznal rodák právě z Mladé Boleslavi.

Zvýšené sebevědomí prokázal Hanzlík záhy. V sedmadvacáté minutě v přesilové hře pálil od modré a puk skončil v síti. Hlasatel utkání oznámil jako autora branky právě vlasatého zadáka Pražanů, zápis o utkání ale vypovídal o jiném střelci. „Gól dal Toňák, asi mě tady chtěli mladoboleslavští nějak zviditelnit (smích). Byla to teč mé střely, zaplať pán Bůh za ní. Rozhodčímu jsme to hned nahlásili, i když je jedno, kdo tu branku dá. Důležitá jsou vítězství. Poslední čtyři zápasy jsme vyhráli hubeným výsledkem o jednu, dvě branky a ceníme si toho. Jsou to pro nás takové play off zápasy,“ rozpovídal se dobře naladěný bek.

Jan Hanzlík
Právě rozhodující brance Pražanů předcházely emoce v hledišti. Hlavní sudí pustil několik zákroků a diváci zuřili, navíc zanedlouho putoval na trestnou lavici domácí Vrbata a zlost nebrala mezí. Na střídačku hostů létala piva, na led dopadly flašky. Do řeči s fanoušky se dal také Hanzlík. „Jsem doma, je to pro mě tady prestižní. Lidi to vědí, znají mě. Už deset let jsem ale hráč Sparty. Nějaký fanoušek tam na mě pořvával, tak jsem se tomu zasmál,“ mávl rukou šestadvacetiletý hráč.

Hanzlík byl rovněž u nejkurióznějšího okamžiku střetnutí. Sparta vedla pouze o jednu branku a bránila hubený náskok. Na ledě byla třetí, tedy bránící, formace. Do přečíslení dva na jednoho se tak dostali kuriózně právě Hanzlík s dalším bekem Vykoukalem a zřejmě zaskočeni svojí pozicí šanci zahodili. „Nepostřehl jsem, že to byl Jirka Vykoukal. Ve chvíli, kdy jsem to zjistil, už bylo pozdě a jako pravákovi jsem mu poslal přihrávku na brusle. Na střídačce jsme se tomu zasmáli,“ řekl bek, jenž si své statistiky v Mladé Boleslavi vylepšil o dvě asistence.

Více jej ale dozajista těší úspěchy mužstva. Sparta nyní v extralize dominuje v defenzívě. Inkasovala nejméně branek ze všech týmů, pyšní se tedy nejlepší obranou. „Vůbec jsem o tom nevěděl. Před sezónou nás každý pasoval na smršť dopředu, což se nám na začátku sice dařilo, ale zároveň jsme mnoho branek dostávali. Nyní to hrajeme odzadu a budeme vyhrávat na dvě, tři branky,“ pokračuje Hanzlík.

Sparta z posledních pěti utkáních čtyřikrát dostala pouze jednu branku, navíc devětkrát v řadě bodovala. Tabulkou vystoupala až na druhou příčku a do nového roku 2009 vstoupí s pětibodovou ztrátou na vedoucí Litvínov. „Máme nyní šňůru s body, ale hlavně plníme vytyčené cíly. Před reprezentační pauzou jsme chtěli být do čtvrtého místa, což se nám podařilo. Nyní máme další cíl, udržet se do druhé pauzy mezi nejlepšími třemi týmy. A třetí cíl je v každém zápase bodovat,“ rozloučil se posledním rozhovorem tohoto kalendářního roku sympatický zadák.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!