17. 6. 2010 Oliver Sálus

Obránce Husák opouští juniorku. O šanci ve Spartě bojuje v letní přípravě!

P r a h a - Už to tak vypadá, že se Spartě rýsuje další naděje. Tentokrát do obrany. Talentovaný bek Patrik Husák po uplynulé sezoně opustil juniorský tým v Holešovicích a nyní absolvuje letní přípravu s A-týmem. Zde má další příležitost ukázat se trenérům v dobrém světle.

V loňské sezoně zaznamenal v dresu juniorky v pětačtyřiceti zápasech celkem 31 kanadských bodů, v play-off k nim přidal dalších pět. I přesto, že hraje na postu obránce, často dává góly. Ano. Řeč je o talentovaném bekovi Patriku Husákovi. „Loňskou sezonu určitě hodnotím jako úspěšnou. Čtvrté místo pro nás bylo úspěchem, ale zároveň i zklamáním. Při troše štěstí jsme mohli celou soutěž vyhrát. Škoda, že nám nemohl pomoct Petr Kafka, který byl povolán do A týmu. Osobně se mi docela dařilo, skončil jsem na druhém místě v bodování mezi obránci.“

Protože loňská sezona byla jeho poslední v juniorce, čekal Patrik nabídku ze seniorských soutěží. Byla by obrovská chyba nechat si tak úspěšnou naději do budoucna utéct, proto s ním Sparta podepsala dvoucestnou smlouvu (dvoucestnou smlouvou se myslí kontrakt, který umožňuje klubu odeslat hráče do nižší souteže - do Berouna).

Na sparťanské farmě má přirozeně mnohem více šancí uplatnit se, než v samotném holešovickém áčku. Vše je ale zatím otevřené: „Zatím mi nikdo nic nenaznačil, ani vysloveně neřekl, jestli budu hrát v Berouně nebo někde jinde. Všechno je teď na trenérech a také na mě. Jak se předvedu a jak se jim budu líbit.“

Možnost trénovat s A-týmem je super, hlásí Husák


PATRIK HUSÁK

Mnoho hráčů má problém s přechodem z juniorské do seniorské soutěže, dlouho se nemohou dostat do herní pohody a naplno hrát svůj styl hry. Co si od této podstatné změny Patrik slibuje? „Juniorský hokej je o něco jiný než ten seniorský. Jsem zvědavý, jak si na to zvyknu. Těším se na nové zkušenosti. Samozřejmě chci co nejvíce hrát, přál bych si pravidelně nastupovat a jakkoliv pomoct týmu.“

Patrik Husák preferuje ofenzivní styl hokeje, stejně jako jeho vzor Tomáš Kaberle. Jistě vás napadne, proč nehraje v útoku. Na to má Patrik jasnou odpověď: „Útočníka jsem hrál v Kralupech. Až když jsem přišel na Spartu, tak ze mě pan trenér Michal Bříza udělal obránce. Samozřejmě si rád zaútočím, nebojím se na modré udělat kličku, docela dost si dovolím. Taky to bude asi tím, že hraju hodně v přesilovkách a docela mi to tam padá. Kluci si ze mě v kabině utahují, že jsem čtvrtý útočník v pětce.“ (směje se).

Každé sezoně předchází náročná letní příprava takzvaně „nasuchu“. Letos ji Patrik Husák absolvuje s holešovickým áčkem. „Tak určitě jsem za to rád, je to nová zkušenost. Když je možnost trénovat s hráči, kteří už něco dokázali, je to skvělé, protože vás to žene dopředu, snažíte se jim ve všem vyrovnat nebo být ještě lepší,“ těší se. Minulý týden nechyběl ani na soustředění na Lipně, které si rovněž pochvaloval: „Soustředění na Lipně bylo výborné, byli jsme v přírodě, mimo Prahu, což mělo samozřejmě svoje kouzlo. Přispělo tomu taky povedené počasí, ten týden tam bylo opravdu nádherně. Samotné tréninky byly hodně namáhavé, dostali jsme pěkně zabrat,“ usmívá se.

Ve své kariéře už leccos zažil. Co považuje za svoji nejlepší hokejovou vzpomínku? „Nejraději vzpomínám na letošní vyřazovací boje, jak jsme postoupili přes Boleslav. Také si vážím jednoho startu za národní tým,“ svěřil se. Když se zpětně projdeme cestou jeho hokejové minulosti, dojdeme k faktu, že Patrik Husák se každou sezonou zlepšuje.

Drobnohled: Patrik Husák


Miluje sport, rád se baví


Narozen: 23. dubna 1990, 20 let
Post: obránce, hokejku drží nalevo
Váha: 88 kg
Výška: 189 cm
Přezdívka: Gazy
Stav: svobodný, nezadaný
Oblíbené jídlo: hovězí steak
A co pití? Cola a voda
Blondýny nebo brunety? Barva vlasů u mě nerozhoduje. Líbí se mi jak blondýny, tak brunetky.
Jak si představuješ ideální volný den? Nejspíš posezení s přáteli, hodně zábavy.
Když pomineme hokej, jaké jsou tvoje další zájmy? Je jich hodně, například hraju hokejbal za Kralupy a v poslední době mě začal bavit tenis. Dál si rád pustím dobrý film.
Čteš rád? Spíš časopisy, noviny, občas i bulvár. A samozřejmě články na sparťanském webu!
Co posloucháš? Stačí mi mít puštěné rádio, poslouchám skoro všechno.
Mluvil jsi o filmech, který u tebe vede? Jednoznačně Vykoupení z věznice Shawshank.
A oblíbený herec? Tom Hanks
Jak jsi strávil dobu mezi koncem sezony a přípravou? Netroufnu si to nazývat prázdninami: (směje se) Učil jsem se na maturitu a samozřejmě jsem odpočíval po dost náročné sezoně.
Co bys dělal, kdybys nehrál hokej: Jéé tak to nevím, nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Nejspíš bych studoval. (směje se)
Největší hokejový kamarád: Míra Forman ze Sparty.
Co bys poradil mladým klukům, kteří hrají hokej? Asi to, ať makají více než ostatní, a že všechno, co dělají, dělají pro sebe, ne pro trenéry.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta bojuje o druhé místo, čeká ji Kladno

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!