17. 1. 2012 Lucie Štěrbová

Obránce Jiří Kučný: Že to byl vyhecovaný zápas? Vždyť se také hrálo o první místo!

P r a h a - Zápas Sparty s Plzní měl všechno, co by mělo hokejové utkání mít – tvrdé souboje, branky, šarvátky, pěkné akce a taky trestné střílení. Bohužel pro Spartu ho ale proměnil plzeňský Václav Pletka, který tak ve třetí třetině vyrovnal na 3:3 a de facto poslal zápas do prodloužení. „Bylo to možná trochu přísné a je to škoda,“ komentoval jeden z klíčových momentů zápasu obránce Jiří Kučný.

Běžela 54. minuta zápasu. Radek Philipp potáhl jednoho z plzeňských hráčů a rozhodčí nařídil trestné střílení. Václav Pletka se nemýlil. „Hráli jsme oslabení a trochu jsme si to tam nepohlídali,“ popisoval důležitý moment Kučný. „A přitom jsme věděli, že to takhle budou hrát,“ litoval po utkání.

Jiří Kučný

V přesilovkách byla Plzeň téměř neškodná. Tým, který patří v proměňování početních výhod k nejlepším v lize, nedokázal proti Spartě využít ani jednu z deseti nabídnutých. „Na jejich přesilovky jsme se připravovali, proto jsme je odbránili dobře a neinkasovali v nich,“ říkal po zápase Kučný, který sám vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za faul na plzeňského Dudu.

Ten si ostatně musel na ledě občas připadat jako lovná zvěř. Faulů na něj bylo víc a i on skončil na trestné lavici. „Nechtěli jsme ho vyprovokovat a dostat ze hry, to si nemyslím. Spíš to vyplynulo ze hry,“ popisoval emoce, které občas na ledě zavládly, Kučný.

„On je impulsívní hráč, vyhledává souboje. Teď mu to i dost „lepí“, takže jsme si na něj logickz dávali větší pozor. V kontaktech byl trochu podrážděnější, a pak jsme se nechali trochu vydráždit i my. Ale je to logické, když se hrálo o první místo - chtěli jsme vyhrát my, chtěli vyhrát i oni. Kolikrát to bylo vyhecovanější a rozhodčí to mohli možná řešit jinak, ale tak to už je teď jedno.“

V posledním zápase proti Liberci Duda nasbíral pět kanadských bodů a vyhoupl se do čela kanadského bodování extraligy. Obrana Sparty se tak před ním musela mít na pozoru. Jiří Kučný ale nemyslí, že celá Plzeň stojí a padá s Dudou. „Plzeň má i spoustu jiných dobrých hráčů. Hrají teď velmi dobře jako tým. O to to byl dneska těžší zápas a jsme rádi za to, že jsme ho zvládli v nájezdech.“

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle