17. 1. 2014 Jiří Liebreich

Obránce Sičák: Vašíčka bych poslal někam

Holešovičtí vedli v Pardubicích už 4:0, až poté se domácím podařilo snížit. Sparťanům se ale tentokrát vysoké vedení udržet podařilo, o čemž hovoří i celkové skóre 6:2. Třetí třetina však více jak devíti tisícům diváků nabídla i tři pěstní souboje, o které se postarali dvojice Švrček se Zohornou, Krejčík s Vašíčkem a Forman s Píšou. I k těmto bitkám se vyjádřil obránce VLADIMÍR SIČÁK (1+0): "Vašíček je vyhlášen tím, že je bitkař. Společně s Krejčíkem se ze Slavie znají, nebylo to moc férové."

První venkovní zápas v Pardubicích jste vyhráli 5:3, přičemž jste vedli už 4:0. Podobné to bylo i v tomto utkání, jaké jsou důvody toho, že se vám tady natolik daří?
Měli jsme velmi dobrou první třetinu. Poté jsme přidali další gól, bylo to opět o tři góly. V minulém utkání v Pardubicích jsem nehrál, koukal jsem jen v televizi. Tyhle zápasy jsou nejtěžší, když vedete 4:0, tak musíte udržet koncentraci. Nedostat gól, to se stalo v prvním zápase tady. Tentokrát se dá říci, že jsme odehráli lepší zápas, protože jsme soupeře nepustili na kontakt.

Vedli jste už 4:0, stejně jako v prvním utkání v Pardubicích. Připomněl vám trenér Jandač za tohoto stavu, že ve zmíněném utkání soupeř málem vyrovnal?
Měli jsme jasně daný plán, dobře začít první třetinu. Od ní se pak odvíjí celý zápas, hlavně ty venkovní. Tentokrát se nám povedla. Říkali jsme si, abychom si do třetí třetiny nekomplikovali situaci. To se nám naštěstí podařilo.

Vladimír Sičák

Podařilo se vám vstřelit poslední sparťanský gól, jak jste viděl situaci z vašeho pohledu?
Před brankářem Hudáčkem tam byla teč, proto mi to tam spadlo. Šlo to o chrániče bránícího hráče. Byl jsem sám, čas jsem taky měl. Hlavně že jsem trefil branku, to byl v poslední době můj problém. Jak v první tak ve druhé třetině jsem měl šance, zadařilo se až ve třetí.

Forma Pardubic není kdovíjaká, po zápase se Spartou má již čtvrtou prohru bez bodu v řadě. Jak jste chtěli na soupeře nastoupit, čeho využít?
Znáte to, mít a nemít formu… Všechny domácí týmy jsou nebezpečné, například Chomutov. Ten s námi nehraje vůbec špatné zápasy, a to jsou od nás vzdálení o téměř čtyřicet bodů. Pardubice mají svojí sílu, dnes jsme jim ale pokryli jejich silné útočníky, až teda na Sejčka (Petra Sýkoru), toho moc ne. (úsměv) Gólman nám dnes zachytal dobře, musím Novotňáka pochválit. Dali jsme šest branek venku, s tím by se mělo vyhrát.

Ve třetí třetině se pustili do bitky dvojice Švrček se Zohornou, Krejčík s Vašíčkem a Forman s Píšou. Byli to Pardubičtí, kdo chtěl zápas vyhrotit?
Myslím si, že určitě. Když se nedaří, tak pak přijde řada na takovéhle hráče. Vašíčka znám, přijde mi jako normální kluk. Na ledě ale občas udělá blbost, třeba jako dnes, když se pral zrovna s Krejčíkem. Vašíček je vyhlášen tím, že je bitkař. Společně s Krejčíkem se ze Slavie znají, nebylo to moc férové.

Jak byste reagoval na místě Krejčíka vy?
Musel bych se prát taky. Doufám ale, že bych mu předtím řekl, ať jde do p***.

Od podobných vyhrocených situací jsou na ledě jiní, vzpomenete si, kdy jste se pral naposledy?
Bylo to tehdy, když jsem byl v juniorce v Americe. Hrál jsem tehdy v Medicine Hat Tigers (WHL). Od té doby možná jen někdy na farmě. O tom to ale není, já chci hrát hokej. Od tvrdé hry tu jsou jiní hráči, ať je to Kočí, který nás chrání, nebo nová posila Polášek.

10.
Tolikátý bod si dnes připsal obránce Sičák

Pardubice jsou vyhlášené tím, že se nevzdávají ani za výrazně nepříznivého stavu. Souhlasil byste s tím, že to tak bylo i tentokrát?
Naprosto souhlasím. Dodám však, že kdyby hráli na Spartě, tak by se vzdali. Tím že hráli doma, když na ně přišlo devět tisíc diváků, je plnej zimák, tak se ti kluci budou snažit odevzdat všechno, i když na ně budou lidi naštvaní. Hokej se hraje pro lidi, byla by škoda, kdyby se na to vykašlali.

Za Spartu jste proti Pardubicím nastoupil již poněkolikáté, tyto zápasy se vám však zřejmě neomrzí…
V Pardubicích určitě ne, je tu přeci perníček! Dnes byl sice vítězný pro nás, to nám ale nevadí. Já sám jsem si s jedním, co dopadl na led, vstřelil druhý gól (smích).