30. 7. 2022 Marek Táborský

Obránce Tomek podepsal profesionální kontrakt

V obranných řadách Sparty se bude v následující sezoně vyjímat jméno dalšího hráče, který prošel naší akademií. Profesionální kontrakt s klubem totiž uzavřel devatenáctiletý obránce Tomáš Tomek!

Nadějný bek byl v uplynulé sezoně třetím nejlépe bodujícím hráčem základní části mezi sparťanskými juniory. Nasbíral 16 gólů a 36 asistencí a s dvaapadesáti body byl zároveň nejproduktivnějším obráncem celé soutěže. Na své výkony navázal i v play off, kde v jedenácti kláních posbíral 17 bodů - nejvíce ze Sparty. V sezoně 2021/2022 navíc zaznamenal tři premiérové starty ve sparťanském A-týmu. Nyní se k týmu opět vrací po letní stáži v zámoří.


"V minulých letech platil za jednoho z nejlepších beků juniorské ligy, což loni potvrdil, když jako bek vyhrál bodování. Dospělý hokej je samozřejmě o dost jiný a čeká ho spousta tvrdé práce," upozorňuje sportovní ředitel Petr Ton. "Postavou je sice subtilnější, ale silově je výborně vybavený. Nevyniká jen svou šikovností, umí i zahrát do těla. Rádi bychom mu dali šanci, vidíme, že má v sobě velký talent," přidává pohled na obránce, který do Sparty přišel coby dorostenec.

Mladý bek se na velkou šanci moc těší. "Podepsat smlouvu se Spartou je pro mě velká čest. Je to velký klub, navíc tým, který mě vychoval a dal mi šanci zahrát si už jako junior pár zápasů v extralize. Byl to pro mě velký zážitek a zkušenost, zároveň odměna za tvrdou práci a vše, co jsem dosud hokeji dal," uvedl Tomáš Tomek.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!