11. 4. 2012 tisková zpráva

Obránce Troy Milam prodloužil smlouvu!

Po příchodu do Sparty se okamžitě zařadil mezi klíčové obránce. V uplynulé sezoně nasbíral 22 bodů, z čehož osm bylo za vstřelené branky. Ve středu dopoledne stvrdil TROY MILAM podpisem nové smlouvy svou spolupráci s pražským klubem i pro příští ročník. „Ve Spartě jsem moc spokojený, rád budu dál odvádět ty nejlepší výkony v jejím dresu,“ říká americký bek.

Sparta se tedy dál může spolehnout na autora pěti přesilovkových gólů a muže, který nevynechal v uplynulém ročníku jediný zápas. „Troye jsme brali před minulou sezonou na pozici ofenzivního obránce, což z velké části splnil. U zahraničních hráčů a zvlášť zámořských je důležité, jak se aklimatizují v českém prostředí a jak zapadnou do týmu. V tomto ohledu nebyl s Troyem jediný problém, a proto jsme se rozhodli pokračovat ve spolupráci,“ říká Josef Jandač, kouč a sportovní manažer klubu.

Sám jednatřicetiletý Milam si na extraligu rychle zvykl a patřil k oporám vítěze Prezidentského poháru. „Český hokej je na vysoké úrovni a domácí soutěž je kvalitní, odehrál jsem mnoho těžkých utkání a myslím si, že se nám docela dařilo. Jen škoda play off,“ vypráví Milam. „I to je důvod, proč chci zůstat. Zaprvé se mi ve Spartě líbí a jsem tu spokojený a zadruhé je třeba v příští sezoně odčinit brzké vypadnutí z play off,“ tvrdí odhodlaně zámořský obránce. Novou smlouvu podepsal na jeden rok.

Profil Troye Milama

Troy Milam se narodil v americkém městě Lake Orion. Povětšinu své kariéry se probíjel nižšími zámořskými soutěžemi, kde ve svých týmech pravidelně patřil k pilířům obrany.

Bodově se zadákovi dařilo v každé sezóně, hned šestkrát od roku 1998 dokázal nasbírat přes třicet kanadských bodů. Svůj nejúspěšnější roční prožil v sezóně 2005/06 a dresu Gwinnett Gladiators hrající ECHL, kdy byl v základní části u osmačtyřiceti gólových úspěchů svého mužstva, dalších patnáct bodů přidal v play off.

Milam patří mezi zkušené beky s velmi dobrou střelou od modré čáry, proto je vhodný zejména do přesilových her. Evropský styl hokeje mu navíc není cizí, dvě sezóny působil ve finské nejvyšší soutěži. V Ilvesu i Ässätu ale nebyl úspěšný tak, jak by si představoval, proto se vrátil za velkou louži.

V ročníku 2011/2012 poprvé zavítal do České republiky, když podepsal roční kontrakt s pražskou Spartou a stal se pevnou součástí holešovické defenzívy. V základní části chyběl v obraně Sparty pouze ve dvou zápasech. Připsal si osm branek a 12 asistencí, ve statistice +/- dosáhl na výborných +10. Ve čtvrtfinále proti brněnské Kometě přispěl dvěma asistencemi.

Troy Milam podepisuje novou smlouvu se Spartou