3. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Obrat načal premiérovým gólem Hromas

Sparta do zápasu se Zlínem nevkročila pravou nohou. Již v páté minutě prostřelil při přesilovce Salfického sparťanský odchovanec Pavel Kašpařík. Holešovičtí se ale ze studené sprchy rychle oklepali a již o necelé dvě minuty vyrovnal Karel Hromas. Pro jednadvacetiletého útočníka to byl nejen první gól sezony, ale také první extraligový bod v životě.
Více než šest tisícovek diváků, kteří přišli povzbudit Spartu do holešovické T-Mobile Areny, vypuklo v radost poprvé v čase 6:36. Tehdy se časomíra zastavila poté, co Marek Černošek vystřelil od modré čáry a před brankovištěm se nejrychleji a důrazně zorientoval Karel Hromas. Mladému forvardovi tak spadl kámen ze srdce, zaznamenal totiž premiérovou branku v extralize dospělých. “Konečně to tam spadlo,“ oddechl si Hromas krátce po zápase.

Hráč, který působil poslední dva roky za mořem v týmu Everett Silvertips, hrajícím WHL, byl posledním stabilně hrajícím útočníkem Sparty, který nedal branku. A jak to tak bývá, zaslechl na tohle téma v kabině i různé narážky a posměšky. “Je pravda, že jsem byl už trochu nervózní. Proto jsem moc rád, že si mi konečně povedlo skórovat. Byl to sice takový ušmudlaný gól, ale zaplať pánbůh za něj. Mrazák s Protivkou si ze mě navíc pořád dělali legraci, kdy konečně někoho propálím. A povedlo se mi skórovat v zápase, který jsme vyhráli 7:1… Jsem moc šťastný,“ svěřoval se svými pocity forvard, který se letos málem probojoval do prvního týmu Chicaga.

Pražané inkasovali v duelu s Hamé branku jako první, což při posledních čtyřech zápasech venku znamenalo porážku. Tentokrát se však Sparta rychle vzchopila a zahájila kanonádu na zlínskou branku. “Pomohlo nám, že jsme dali vyrovnávající branku velmi rychle. Poté už nám začali góly do zlínské branky padat.“ Vysoké vítězství však podle Hromase nešlo jen na vrub mladým zlínským gólmanům, kteří pomáhají při zranění zlínské jedničky Igora Murína. “Každý gólman v extralize, i ten náhradní, má svojí kvalitu. Oběma jim to ale asi tentokrát moc nevyšlo.“ Hromas si užil i výtečné atmosféry, když k útočným výpadům Sparty pomáhalo přes šest tisícovek hlučných diváků. “Když přijde tolik diváků, tak se hraje úplně jinak. Nedá se to popsat, je to báječný pocit,“ chválil publikum dlouholetý hráč Sparty.

Jednadvacáté kolo ukončilo první část extraligy, necelé dva týdny bude trvat reprezentační přestávka. Proto sparťanští trenéři dali svým svěřencům na první listopadový víkend volno. Nabízelo by se tedy, že Hromas vyrazí svůj úspěch řádně oslavit. “Původně jsem chtěl někam jít, ale cítím se nějaký nachlazený. Oslavím to mírně doma s rodinou.“ O víkendu si Hromas důkladně odpočine, vyrazí do Chomutova na návštěvu za dědečkem. Sparťané ale dlouho zahálet nebudou, v pondělí vyráží na soustředění do Krkonoš, konkrétně do Vrchlabí. “Měli jsme jen čtyři týdny letní přípravy. Proto potřebujeme zase trochu natrénovat. A i kdybychom nejeli na soustředění, tak bychom stejně trénovali dvoufázově v hale,“ mávl rukou na nadcházejícím týdnem tréninkové dřiny mladý útočník.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!