23. 9. 2013 Tereza Velikovská

Od obránců to bylo špatné, uznal Piskáček

L i b e r e c - Sparťanská defenziva dostala v přestřelce na ledě Liberce zabrat. Gólman Tomáš Pöpperle lovil puk ze své sítě hned šestkrát, jeho obránci ho několikrát nechali napospas dravým únikům Bílých Tygrů. „Dnes se to prostě celé vyvrbilo špatně. Vzadu jsme dělali chyby a padalo to tam. Snad jsme si to tentokrát vybrali a takové zápasy už se nebudou opakovat,“ doufá obránce JAN PISKÁČEK, který si připsal asistenci na gól Tomáše Rachůnka.

Do Liberce přijeli sparťané se sedmi beky, hned ve druhé minutě navíc přišli o Petra Gřegořka, který odehrál pouhé jedno střídání a poté po střetu s Filippim u mantinelu odstoupil s podezřením na otřes mozku. „Nemyslím si ale, že jeho ztráta by se podepsala na vývoji zápasu. My jsme zvyklí, na šest beků jsme hráli i první zápas doma, neměl by v tom být problém,“ myslí si Piskáček.

Poté, co s bolestivou grimasou a v předklonu odjel na střídačku ve třetí třetině i Jan Švrček, hrozilo dokonce, že by sparťané případné prodloužení hráli jen v pěti becích. „Už bylo deset minut do konce, to bychom museli nějak zvládnout. Zatrnulo nám z toho pohledu, že jde o zdraví hráčů. Dnes to ale bylo celkově od nás obránců špatné. Bohužel jsme dělali chyby a dostali jsme více gólů než soupeř. Já nemám slov,“ zoufal si čtyřiadvacetiletý bek po prohře.

+18
tolik bodů už Piskáček nastřádal v tzv. Radegast Indexu (měří +/- statistiku, hity a zblokované střely), ve kterém je nejlepším sparťanem

Pražané přitom dlouho drželi šance na body. Tygři sice unikli do dvoubrankového vedení, ale sparťané se několikrát dokázali dotáhnout na dostřel. V úvodu třetí dvacetiminutovky se jim konečně zásluhou Tonovy trefy podařilo srovnat. „Je ubíjející, když se nám povede snížit a za chvíli přijde další gól do naší branky. Bohužel se to dělo po našich chybách, udělali jsme jich tentokrát až příliš. Doufám, že jsme si to dneska vybrali a už se to nebude opakovat,“ věří Piskáček.

Definitivní rozuzlení zápasu přinesla jediná minuta, během které se liberecký Tomáš Pospíšil dokázal hned dvakrát trefit za Pöpperleho záda a zajistil svému týmu vedení 6:4. „Škoda, chtěli jsme stav 4:4 udržet. Při prvním Pospíšilově gólu jsem akorát střídal, viděl jsem až ten druhý. Špatně se to odrazilo a došouralo se to až do brány, prostě to tam dneska napadalo. Divákům na stadionu i u televize se to muselo líbit, padlo jedenáct gólů, pro nás je to ale špatné,“ uvědomuje si.

Kromě individuálních chyb, které Liberečtí bez milosti trestali, sparťany dál trápily také přesilové hry. V prvních třech zápasech využili jedinou, tentokrát se sice v závěrečné power play ve hře v šesti proti čtyřem trefil Jan Buchtele, ale po jeho snížení už nebyl na hon za srovnáním čas. „Doufáme, že to přijde. Snažíme se střílet a něco vymyslet, ale bohužel to tam nepadá. Snad už to přijde další zápas, aby nám přesilovky trošku pomohly,“ přeje si.

Další zápas čeká Holešovické už v úterý, kdy zajíždějí na led aktuálně posledního celku tabulky – Karlových Varů. „Rozhodně musíme hrát lépe než dnes, především z obrany. Musíme se z toho zápasu nějak vyspat a zlepšit to. I kouč Jadač nám říkal, že jsme dělali spoustu chyb, které jsme v předchozích zápasech nedělali. V pondělí si o tom popovídáme, určitě nás bude čekat nějaké video, kde si ty chyby ukážeme a rozebereme. Doufám, že to v úterý bude o hodně lepší,“ věří Piskáček.