26. 11. 2016 HC Sparta

Odchod Čajkovského a prodloužení pěti smluv

Sparťanský tým opouští Michal Čajkovský. Slovenský obránce se z kádru jediného extraligového celku v Praze se stěhuje do Kontinentální hokejové ligy, kde by se měl stát spoluhráčem dalšího bývalého sparťana Jana Buchteleho v Jekatěrinburgu. Naopak byly prodlouženy kontrakty obráncům Piskáčkovi s Emingerem a útočníkům Pechovi, Kumstátovi a Klimkovi.

„O Michala Čajkovského byl dlouhodobě velký zájem, ale zůstával v našem týmu. Nyní už ovšem využil dohody, kterou jsme s ním měli, a odchází,“ říká sportovní manažer a hlavní kouč Jiří Kalous. Zájem o služby robustního obránce byl natolik enormní, že by k odchodu podle veškerých předpokladů tak jako tak došlo po této sezoně.

„Nechceme jakémukoli hráči bránit v jeho hokejovém rozvoji. Michalovi bych chtěl za celou Spartu poděkovat a popřát mu hodně úspěchů v dalším angažmá,“ dodává. Čajkovského kontrakt je pro tuto chvíli přerušen, a pokud by se v následující sezoně vracel do Tipsport extraligy, bude to opět do Sparty.

„Jsme rádi, že se nám podařilo v nedávné době dohodnout angažmá s Michalem Řepíkem, který se zapojuje pomalu do tréninku a měl by být připraven na konci kalendářního roku. Nadále sledujeme trh a samozřejmě bychom eventuálně rádi přivedli dalšího kvalitního hráče do týmu,“ vysvětluje Kalous.

V rámci budování týmu pro další extraligový ročník je tu dobrá zpráva pro sparťanské fanoušky. Nové kontrakty totiž podepsalo produktivní ofenzivní duo Lukáš Pech a Petr Kumstát, s nimi Lukáš Klimek a také obránci Jan Piskáček a Vladimír Eminger.

„Všichni působí ve Spartě již čtvrtou sezonu a patří mezi opory týmu. Jsme rádi, že se nám podařilo včas prodloužit kontrakty a máme jistotu, že u nás budou i v dalších letech. V průběhu sezony budeme pokračovat v jednáních s dalšími hráči, abychom měli včas kostru týmu pro další rok,“ uzavírá Kalous.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Gross: Bylo pro mě důležité, aby Miloš zůstal

Herní přípravu odstartujeme v srpnu

Kondiční kouč Ježek: Prostředí je parádní!

Sparta si pojistila nadějné mladíky