26. 2. 2012 Lucie Štěrbová

Odjedeme teď na pár dní z města, přibližuje přípravu na play-off Tomáš Rachůnek

P r a h a - Mohl své jednadvacáté narozeniny oslavit výhrou ve čtvrtém letošním derby, ale slávista Antonín Dušek byl v nájezdech proti. O tom, co rozhodlo o výhře Slavie v nájezdech, měl ale Tomáš Rachůnek jasno: „Byla to naše nedisciplinovanost v závěru zápasu.“

„Myslím si, že celý zápas jsme předváděli hodně slušný výkon, měli jsme tam spoustu šancí, ty jsme ale neproměnili,“ komentoval bezprostředně po utkání zápas, ve kterém Sparta vedla ještě 21 vteřin před koncem 2:1, ale nakonec po nájezdech prohrála 2:3. „Závěr jsme si zkazili vlastní nedisciplinovaností.“

Na druhou stranu ale ocenil nasazení v zápase a atmosféru. „Takový zápas bude mít vždycky náboj, jak pro nás, tak pro diváky,“ ohodnotil utkání, které sledovalo téměř jedenáct tisíc diváků. „Byla to pro nás výborná příprava před play-off.“

Tomáš Rachůnek

Poslední derby sezony bylo sice nejbohatší na branky – padlo jich pět - i tak si ale diváci velké gólové hody v letošních derby neužili. Ve čtyřech letošních utkáních padlo dohromady jen 12 branek. „Slávisté si proti nám ve všech čtyřech zápasech výborně plnili své obranné povinnosti,“ hledal Tomáš Rachůnek příčinu. „A my navíc vždycky v zápasech se Slávií máme veliké problémy proměnit šance. Nevím, je to skoro už jako prokletí.“

Sparťané v zápase vyslali na Kopřivu přes třicet střel, ujaly se pouhé dvě, několikrát nedokázali zakončit v jasné gólové šanci. „Nemyslím si, že by to byla frustrace, prostě nám dneska chybělo štěstí a byli jsme málo důrazní. Koncovku jednoznačně musíme do play-off zlepšit,“ říká Rachůnek.

Ostatně na trénink střelby budou mít sparťané téměř dva týdny. Play-off pro ně startuje až v sobotu 10. března. Do té doby je čekají tréninky a příprava. Ne všechen čas ale Sparta stráví na ledě v Holešovicích. „Ve středu na tři dny odjedeme z města, změníme prostředí, potrénujeme, vyčistíme si hlavu. Asi odehrajeme nějaký přípravný zápas a půjdeme na to,“ přibližuje plány Rachůnek.

A jestli by dvoutýdenní pauza mohla být proti soupeři, který bude rozehraný z předkola, nevýhodou? „O to, že bychom se nechali zaskočit tím, že proti nám naskočí rozehraný tým, se nebojíme. Snažíme se na to připravit.“ Tomáš Rachůnek nechce předjímat ani případné soupeře: „Play-off není o tom, který soupeř je, a který není ideální. Tohle se vůbec nedá předjímat.“

„Podle tabulky sice patříme k favoritům, ale play-off nemá žádného favorita. Týmy, které nemají co ztratit, ty, které se tam dostaly na poslední chvíli, budou hrát nadoraz, budou nepříjemné a bude to úplně jiná soutěž, než ta, kterou jsme hráli doposud. Rozhodují maličkosti, každá chybička, ale budeme se snažit to zvládnout co nejlíp.“

Co se týče nálady v kabině, ta je podle Rachůnka dobrá. „Tak není důvod být nějak frustrovaný a chodit po stadionu naštvaný, když vyhráváme zápasy a daří se nám. Ale tak je to vždycky – tým, který vyhrává a hraje vepředu, si nemůže na atmosféru v kabině stěžovat.“