11. 1. 2017 Jakub Borovský

Odveta bude parádní zážitek, těší se Pöpperle

Polovinu cesty v semifinále Champions Hockey League proti švédskému Växjö mají sparťané úspěšně za sebou. Na výhře 2:1 se dvaadvaceti úspěšnými zákroky podílel brankář TOMÁŠ PÖPPERLE, a dal tak Spartě naději na vylepšení úžasné cesty Ligou mistrů. "Uděláme všechno pro to, abychom postoupili," slibuje sparťanská jednička.

..:: VSTUPENKY NA DOMÁCÍ ZÁPAS V PRODEJI ::..

Tomáši, gratuluji k vítězství ve Växjö. Jaký to byl zápas z vašeho pohledu?
Dali jsme brzy gól, pak jsme odskočili na 2:0, snažili se to hlídat a uhrát co nejlepší výsledek. Myslím, že se nám to celkem dařilo, chvílemi jsme je i přehrávali. Škoda gólu pět minut před koncem, ale i tak máme, myslím, super výsledek venku, možná jsme s ním ani tolik nepočítali.

Do Prahy jste si přivezli nadějnou výhru, co očekáváte od utkání za týden?
Je to 2:1, v podstatě 1:0. Oni do toho asi půjdou, ale nebude to žádná otevřená hra, protože je to pořád o jednom gólu. Předpokládám, že zápas bude zase vyrovnaný jako teď, dál uvidíme.

6 073

Tolik diváků dorazilo na čtvrtfinále s Bernem. Sparťané včetně Tomáše Pöpperleho věří, že nyní bude návštěva ještě vyšší..

Jak byste zhodnotil dosavadní cestu Sparty v Lize mistrů?
Zatím se nám daří, porazili jsme evropské týmy, které jsou ve svých ligách nahoře. Zvládneme je přehrát a vyřadit, to je pro nás dobré zjištění. Že česká liga není špatná, jak se někdy říká, že všichni jsou lepší hokejově a všichni jsou lepší systémově. A my dokázali, že to asi není úplně pravda.

Co by pro vás osobně znamenalo případné finále?
Zatím je předčasné se o tom bavit. Ligu mistrů bereme vážně už od začátku, samozřejmě chceme uspět a tuhle šanci, která se naskytla, využít. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili, jsme daleko a rozhodně nechceme končit. Pro mě určitě úspěch, ale ještě to nemusí být konec.

Věříte, že atraktivní soupeř, nadějný výsledek a vidina postupu do finále naláká do O2 areny co nejvíce diváků?
Pevně v to věříme, vyřadili jsme v minulém kole doma Bern, lidi si to užívali, hrál se krásný hokej a je to něco jiného než v extralize. Teď máme zase těžkého soupeře a doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit, udělají dobrou atmosféru a pomůžou nám udělat další krok.

Foto: Växjö Lakers / Champions Hockey League via Getty Images

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!