15. 8. 2007 Lucie Vítková

Odveta s Pardubicemi je tady, tentokrát v Nymburce

Hokejisté Sparty v přípravném zápase doposud poznali hořkost porážky pouze jedinkrát, a to v repríze finále s pardubickým Moellerem. Ve čtvrtek 16. srpna mohou devět dní staré zaváhání se stejným soupeřem Holešovičtí napravit. Tentokrát pikantní střetnutí posledních finalistů nejvyšší české soutěže uvidí Nymburk, kde je úvodní vhazování naplánováno v 17:00.
V prvním vzájemném zápase v rámci letního hokejového poháru nechala Sparta odpočívat hned osm opor základní sestavy, přednost opět dostalo především dravé mládí. To promeškalo zejména úvod střetnutí, když již v polovině první třetiny prohrávalo o dvě branky. Po ráně Komy zapadla za Valenta rovněž střela z hokejky kanonýra Sýkory.

V závěru druhého dějství to s Pražany vypadalo ještě hrozivě, to když puk poslal do sítě Somík a navýšil tak stav pro Moeller již na tříbrankový rozdíl. Debakl však záhy odmítl ostrostřelec v rudých barvách Petr Ton, když bleskově snížil a zápas zdramatizoval. Tentýž hokejista obstaral i druhý zářez Sparty do pažby, devět minut před koncem utkání vykřesal pro mistra naději.

Srovnat stav už se svěřencům trenéra Výborného nepodařilo. Ovšem nyní se jim naskýtá nová šance v odvetném utkání. Utkání se odehraje ve čtvrtek na zimním stadiónu v Nymburce, jeho začátek je naplánován na 17:00. Na stránkách budě opět připraven krátký online přenos se změnami stavu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!