13. 3. 2013 Daniel Ryl

Odveze si Třinec první mečbol?

Možná nejdůležitější duel této čtvrtfinálové série čeká na Spartu a třinecké Oceláře. Těm se podařilo ovládnout úterní duel a dostat se do vedení v sérii. Třinec může výrazně nakročit k postupu, ale Pražané budou chtít zvítězit alespoň ve druhém domácím zápase. Utkání startuje ve středu 13. března v 18:30 hodin a server www.onlajny.com vám přinese textový on-line přenos.

Třetí duel? Zvrat, nešťastný vlastenec a přesilovky...

Třetí čtvrtfinálový duel nabídl opatrný začátek z obou stran. V úvodních minutách byla lepším týmem Sparta, ale později se síly vyrovnaly. Bezbranková první třetina tedy nenabídla žádný vyostřený moment. Brankový účet byl otevřen až ve druhé třetině zásluhou Petra Tenkráta, který poslal Spartu do dvoubrankového vedení.

O dvě minuty později už svítil nerozhodný stav. Pod vyrovnání se podepsal Jan Peterek, kterého doplnil Václav Varaďa. Dvě rychlé branky poslaly Pražany do kolen a ti se dlouho nemohli dostat zpět do hry. Kuriózní moment přišel deset minut před koncem. Při signalizovaném trestu si Vladimír Sičák poslal kotouč do vlastní sítě a daroval Ocelářům vedení. Posledním hráčem Třince, jenž se dotkl puku byl Lukáš Zíb. Sparťany vlastenec nesložil a po pár vteřinách se do puku opřel Karel Pilař, čímž srovnal stav utkání.

Nakonec se z druhého vítězství radovali hosté, díky nepozornosti sparťanské obrany. Ta nechala osamoceného Daniela Rákose u levé tyče Melicherčíkovy branky a třinecký útočník mohl pohodlně doklepnout puk do sítě. Jeho branka byla trefou vítěznou.

Cesta k úspěchu vede přes disciplínu...

Už na začátku série bylo všem jasné, že největší zbraní Třince budou přesilové hry. Oceláři to potvrzují a dokázali se z nich prosadit ve všech třech zápasech. Celkem využili šest přesilových her, zatímco Pražané pouze polovinu...

V prvním utkání skončilo na trestné lavici devět sparťanů, což Třinečtí potrestali třemi brankami, které korunovali trefou v oslabení. Pražané se z využité početní výhody radovali až ve druhém utkání. V tom padly pouze čtyři tresty na každé straně a oba týmy se využily po jedné přesilovce.

Spartě se nakonec podařilo srovnat stav série. Ta se přesunula do Prahy a třetí čtvrtfinálový zápas nabídl o něco více trestů, ale opět se oba týmy rozešly smírně. Oba týmy obdržely šest trestů a oba dokázaly využít potrestat dva fauly soupeře.

Čtvrtfinálové sérii vládnou zkušenosti!

Několik mladých pušek mají v kádru oba týmy, ale tato série patří převážně zkušenějším borcům. Bezesporu největší tváří této čtvrtfinálové série je Jan Peterek. Ostřílený forvard Ocelářů mířil do černého ve všech třech zápasech a k tomu přidal jednu asistenci. Společně s Danielem Rákosem má na kontě tři kladné body a tudíž vládne také třinecké tabulce pravdy.

Velmi obstojně mu sekunduje Petr Tenkrát. Rychlonohý útočník ve službách Sparty nasbíral také čtyři body a vládne kanadskému bodování Pražanů. Většinu bodů nastřádal v prvním domácím utkání, když se mu podařilo dvakrát skórovat a jednou přihrát. Člen elitního útoku byl tedy u všech tří branek holešovického mužstva.

Víte, že...

Sparta nevyhrála čtvrté utkání série play-off od semifinále s Libercem z mistrovské sezony 2006/2007? Od té doby odehrála Sparta šest sérií vyřazovací části a šestkrát ve čtvrtém utkání prohrála. Třikrát se jí to stalo doma a postoupit dokázala pouze proti Zlínu v play-off 2009.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!