26. 4. 2010 Klub

Offline rozhovor: Snížení hráčských smluv, příchod Pöpperleho a Smoleňáka, nová kostka nad ledem, prodloužení spolupráce s Berounem…

První posilu do útoku na příští sezonu, prodloužení smlouvy s Petrem Tonem až do léta 2012 a také snížení platu některých hráčů prozrazuje v offline rozhovoru s fanoušky vedení klubu. Prezident Viliam Sivek a generální manažer Petr Bříza zároveň potvrdili, že Sparta bude i v příštím ročníku hrát v TESLA ARENĚ. Už od září přitom v ní bude na fanoušky čekat jedno velké vylepšení - nová LED multimediální kostka.

První posilou Sparty do útoku na příští sezonu bude útočník Radek Smoleňák, který odehrál několik zápasů v NHL a nyní působil v AHL. Další jména do kádru má vedení Sparty v hledáčku. V zájmu klubu je např. vítkovický útočník Yorick Treille. Do týmu však téměř jistě přibudou další hráči do útoku, zároveň chce vedení získat dva obránce.

Potvrzený je příchod brankáře Tomáše Pöpperleho, který chytal minulou sezonu v Plzni. „Uplatnili jsme na něj opci a počítáme s ním na pozici jedničky,“ sdělili Bříza se Sivekem. Odejde Tomáš Netík, který má namířeno do KHL a také René Vydarený a Jakub Langhammer, který Spartě odmítl novou smlouvu.

Došlo zároveň na prodloužení smlouvy s Petrem Tonem. Nejlepší extraligový střelec uplynulé sezony, kterému měl kontrakt v Holešovicích vypršet za rok, prodloužil o další sezonu. V našem klubu tedy zůstane nejméně do léta 2012.

Množství dotazů příznivců mířilo k povedenému play off a poukazovalo na to, že ho nezvládli především zkušení hráči. Vedení klubu míří k dohodě o snížení základních smluv několika hráčům mužstva a přenesení těchto částek do nového premiového řádu za úspěch nejen v základní části, ale také v play off.

Hodně dotazů fanoušků směřovalo k prodeji permanentek. „Zatím jsme je nedali do prodeje z důvodu našeho rozhodování o nastavení nové struktury, cen a technických možnostech našeho ticketingového systému,“ vysvětlili šéfové klubu s tím, že termín zahájení prodeje bude začátkem měsíce května.

Své zápasy bude Sparta hrát i nadále v TESLA ARENĚ. A dokonce ani při uvažované rekonstrukci haly, jejíž termín dosud není znám, se s největší pravděpodobností nebude stěhovat do O2 Areny. „Chceme halu modernizovat postupně, za provozu, s tím, že by vždy nějaká část arény byla uzavřena. V tuto chvíli není na stole varianta například dvouleté úplné výluky,“ padlo v jedné z odpovědí.

Už v příští sezoně se diváci v Holešovicích přitom dočkají nad ledem nové kostky s obrazovkami. Nahradí tu stávající, která už nesplňuje požadavky především na kvalitu obrazu. „Obrazovky budou přibližně stejně velké, ale místo stávající zpětné projekce bude použita LED technologie,“ oznámili Viliam Sivek a Petr Bříza.

ODPOVĚDI VEDENÍ NA DOTAZY FANOUŠKŮ

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila