27. 11. 2004 Vojtěch Gibiš

Olesz pokazil Kladnu oslavy

Kladno dnes slavilo na svém stadionu 80 let existence svého klubu. Extraligovému utkání předcházel zápas staré gardy Československa s bývalými hráči Kladna. Oslavy však Kladnu zkazil osmnáctiletý útočník Sparty Rostislav Olesz.
Ten totiž vsítil v padesáté druhé minutě rozhodující branku na dva jedna. “Šel jsem za pukem. Puk se dostal blízko k brankáři, a já jsem viděl, že už tam nedosáhnu. Tak jsem skočil a dal jsem to tam.“ Branka to byla nepříliš pohledná, ale rozhodně důležitá. “Nezaláží na tom jak ten gól vypadá. Záleží na tom jestli platí,“ myslí si mladý útočník.

Sparta dnes měla celý zápas mírnou herní převahu, přesto první gól vstřelila až ve čtyřicáté třetí minutě. “Bylo to o štěstí. Nechtělo to tam padnout. Pak to tam spadlo. Nevidím to tak, že by jsme měli problém vstřelit gól. Prostě jsme to dnes pouze hůře proměňovali,“ hodnotí sedmý hráč letošního draftu.

K vítězství velkou měrou opět přispěl náhradní brankář Tomáš Pöpperle. Ten dnes málem opět vychytal nulu. Jediný gól mu dal v dvojnásobné přesilovce Kladna Radek Gardoň. „Tomáš je gólman, tak musí něco chytit. Na chválení je ještě moc mladý,“ usmívá se osmnáctiletý Olesz.

Všem hráčům Sparty jistě zatrnulo ve čtyřicáté třetí minutě, kdy jedna ze střel bolestivě zasáhla koleno mladého gólmana. Chvíli nebylo jasné zda může Pöpperle v zápase pokračovat. „Nevěděli jsem co se děje. Je to vlastně teď jediný brankář. Pak už máme jenom jednoho juniora. Byla to pro trenéra těžká situace.“

Dnešní utkání mělo nejen slavnostní, ale i bouřlivou atmosféru. Kladenští diváci hnali své miláčky kupředu, snažil se i sparťanský kotel. „Mně se hraje lépe když je hodně lidí. Věděli jsme o jejich oslavě, a přijeli jsme jim jí zkazit. Rozhodně jsme jim nechtěli věnovat tři body,“ říká rozhodně exvítkovický talent.

O první branku utkání se postaral Martin Chabada. Ten vyslal velmi tvrdou střelu, s kterou si Orct neporadil. “Brožák to tam dotáhnul po křídle. Pak puk nahrál před branku. Tam jsem dojížděl já s Liborem Procházkou. Prochy mi to nechal a já jsem to trefil z jedničky,“ líčí svůj gól hokejovým žargonem sparťanský kapitán.

Důvod proč nepadl gól dříve než ve třetí třetině vidí Martin Chabada jinde než Rostislav Olesz. „Orct chytal dobře. Takže to bylo jeho výkonem.“ Výkon Tomáše Pöpperleho hodnotí taktéž velmi krátce. „Tomáš opět prokázal co v něm je. Je to výborný gólman a doufám, že bude takhle chytat i nadále.“

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!