3. 12. 2016 Martina Nová

Ondřej Procházka: Hrát za áčko je splněný sen

Sparťanský odchovanec ONDŘEJ PROCHÁZKA má na svém účtu již osm startů za A-tým Sparty v aktuálním ročníku, první extraligový bod zaznamenal ve 25. kole proti Karlovým Varům. V jedné lajně se aktuálně potkává se svým bratrem Martinem Procházkou. Kromě startů za mužstvo z hlavního města hraje devatenáctiletý útočník také v prvoligových Litoměřicích, také je v nominaci mládežnické reprezentace na prosincový turnaj v Bonnyville. Hodnocení výhry nad Plzní, výhled na nedělní speciální duel s Vítkovicemi a také komentář k nedávnému videu s bratrským soubojem naleznete v následujících řádcích.

Ondro, gratulace k vítězství 2:1 proti Plzni, jak byste zhodnotil tříbodovou výhru?

Odehráli jsme pořádný zápas a opět s výhrou. Myslím si, že jsme měli štěstí, když jsme dali dva dobré góly. Potom jsme náskok hezky udrželi a vyhráli jsme.

Zvítězili jste již pošesté v řadě, jak se vám hraje s vědomím série výher v zádech?

Rozhodně musíme takhle pokračovat dál a nepřestávat v dobrých výkonech, jako hrajeme. Stále musíme dávat góly a vyhrávat.

Hrajete spolu s bratrem Martinem v jedné lajně, jak si spolu sedíte na ledě?

Hrajeme spolu od Varů, také v zápase s Brnem a i nyní, takže jsme se již nějak sehráli. Hrajeme ještě s Jirkou Černochem a celkem nám to klape. Je to dobrý.

Nedělají si z vás třeba legraci, že jim to kazíte?

Ne to ne. Spíš mi radí, kde mám jezdit nebo jak jsem měl nahodit puk. (úsměv)

S Martinem jste byli ve videu, kde jste se vzájemně hodnotili, kdo je v čem lepší. Viděl jste již video?

Už jsem ho viděl, hned ten den, co bylo zveřejněno. Mamka okamžitě reagovala, že video viděla. Tak jsme se u toho společně smáli.

Jaké jsou tedy ohlasy od rodiny a kamarádů?

No, dělají si z nás legraci. I v šatně, když jsme přišli, tak se nás hned ptali, jestli jsem opravdu tak dobří ve fotbale, jestli vůbec chodíme do školy a tak.

A chodíte do školy?

Ani moc ne. (smích)

Co pro vás znamená, že můžete hrát v devatenácti letech za A-tým Sparty?

Je to pro mě splněný sen. Už od mala jsem chtěl hrát za Spartu, potom když jsem hrál v mládežnických kategoriích, tak jsem snil o tom zahrát si za áčko. Navíc hraju s bráchou, takže je to super.

V neděli vás čeká další zápas, hrajete již od 14.00. Nebude pro vás problém tak brzký start?

Nevím, jestli budeme mít rozbruslení, ale určitě to nebude problém. Myslím si, že jsme profesionálové, s tím si musíme poradit.

Co očekáváte od nedělního duelu s Vítkovicemi?

Doufám, že přijde hodně diváků, protože to bude speciální zápas se speciálními dresy. Věřím, že vyhrajeme.

A jak se vám líbí kolekce výročních dresů, ve kterých proti Vítkovicím nastoupíte?

Jsou moc hezké, líbí se mi.

Proti Vítkovicím v retro dresech

V zápase 27. kola se Sparta představí v O2 areně proti Vítkovicím od 14.00 hodin. Sparta v rámci výročí 80 let od založení celostátní ligy oblékne speciální výroční dresy.