11. 12. 2014 Daniel Ryl

Oplatí Sparta Středočechům první porážku?

Když se oba týmy potkaly v Holešovicích v této sezoně poprvé, Mladá Boleslav si připsala historicky první vítězství na ledě Sparty. Pražané tak mají o motivaci postaráno a v posledním domácím utkání před reprezentační přestávkou budou chtít zvítězit. Přijďte Spartě pomoci k zisku tří bodů. Utkání proti Středočechům začíná v pátek 12. prosince v 18:30.

Středočeši jsou doma nejhorší, přesto uzavírají první desítku

Bruslařský klub je poslední dobou jako na houpačce. Sérii pěti porážek odstartoval domácí neúspěch se Spartou (3:6). Následně ovšem Mladá Boleslav uspěla ve čtyřech zápasech za sebou a zdálo se, že blýská na lepší časy. Opak byl pravdou. Středočeši v posledních čtyřech zápasech získali pouze jeden bod.

Vinu na špatném umístění nese tragická domácí bilance Mladé Boleslavi. Středočeši doma vybojovali pouze dvanáct bodů a jsou nejhorším týmem soutěže. Venku se jim daří mnohem lépe, jelikož tam získali dvojnásobek domácích bodů a jsou čtvrtým nejlepším celkem na ledě soupeřů.

Zejména poslední domácí porážka s Pardubicemi musí mrzet. Bruslařský klub vedl po první třetině o dvě branky, ale soupeř zvrátil vývoj utkání a zvítězil 4:2. O dvě branky vedla Mladá Boleslav také v Zlíně, kde nakonec prohrála 2:3 a v Liberci o kolo dříve ztratila nejtěsnější náskok. „Tento scénář zápasů není dobrý, neumím si to vysvětlit. Nevím, co s tím,“ kroutil po utkání hlavou Michal Bárta.

Útočník Mladé Boleslavi souhlasí, že by roli mohla hrát i psychika. „Může to tak být. Ne, že bychom po vedení nějak polevili, ale prostě necháme soupeře se zvednout a nedokážeme ho zastavit,“ litoval pro klubový web Mladé Boleslavi.

Tým trápí rozsáhlá marodka a autor pěti kanadských bodů přiznává, že to může hrát roli. „Proti Pardubicím jsme měli snad čtyři, maximálně pět obránců ze základní sestavy. Máme zraněné nějaké útočníky, ale je to hokej, musíme se s tím vypořádat.“ Klub už na marodku zareagoval a na hostování do konce ledna přivedl obránce Marka Trončinského z Třince.

TÝMOVÝ DUEL: SPARTA VS. ML. BOLESLAV ŘEČÍ STATISTIK

SPARTA VS. ML. BOLESLAV
Jaroslav Hlinka 26 (10+16)Nejproduktivnější útočníkDavid Výborný 27 (7+20)
Adam Polášek 19 (4+15)Neproduktivnější obráncePeter Trška 12 (3+9)
Lukáš Klimek 13 gólůNejlepší střelecRadan Lenc 9 gólů
prům. 19:30
Petr Kumstát +13Nejlepší hráč ve statistice +/-Milan Hruška +5
Michal Barinka +88Nejlepší hráč v Radegast IndexuJiří Kučný +95
Rastislav Staňa (90,32 %)
Filip Novotný (91,62 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)David Rittich (89,52 %)
Roman Málek (91,15 %)
5428Průměr diváků na domácích zápasech3829

Dvougólový náskok prokletím, ale ne ve vzájemných zápasech

V pátek nastane trochu kuriózní situace. Proti sobě se postaví dva týmy, které v posledních zápasech dokázaly vést o dvě branky, ale vedení ztratily. Mladá Boleslav vedla o dvě branky ve Zlíně i s Pardubicemi, přesto nezískala ani bod. Sparta si počínala podobně, ale je na tom přece jen lépe.

V posledních 4 zápasech vyhrál tým, který vedl 2:0.

O dvě branky vedla v posledních čtyřech zápasech, ze kterých získala pět bodů. Nejprve ztratila náskok v Litvínově, odkud odjela bez bodů, ale v domácím utkání s Třincem si dokráčela pro vítězství. V dalším utkání proti Plzni už nezískala i přes dvougólové vedení ani bod, zatímco v Hradci Králové uspěla po prodloužení.

Ve vzájemných zápasech je ale vedení o dvě branky klíčové. V posledních čtyřech duelech zvítězil tým, který si dokázal vytvořit náskok a ve třech případech to byla Sparta. Díky dvougólovému vedení zvládla oba domácí duely sezony 2011/2012, zato v aktuální sezoně oba týmy uspěly na ledě svého soupeře.

Martin Réway: Podruhé už se zaskočit nenecháme!

Do pátečního utkání zasáhne také slovenský útočník Martin Réway, který očekává těžkého soupeře. „Všichni víme, že hrají dost dobře a mají rychlé protiútoky,“ varuje před duelem s nováčkem. Úctyhodná je zejména venkovní bilance Středočechů. „Jsou nepříjemný soupeř, daří se jim hlavně venku. Na začátku sezony nás zaskočili, což už nechceme dopustit,“ ujišťuje sparťanský forvard.

Odveta na ledě Mladé Boleslavi nabídla zajímavou přestřelku, která skončila vítězstvím Sparty 6:3. „To byl úplný opak. Bylo tam hodně vyloučených a nějaké bitky,“ zavzpomínal na vítězství Réway, který si v utkání připsal jednu asistenci. „Trochu se to rozkouskovalo, což asi chtěli. My se budeme snažit hrát naší hru a budeme se snažit vyhrát.“

Extraliga se tentokrát obešla bez úterního kola a hráči měli více odpočinku. Podle Réwaye na to každý hráč reaguje jinak. Jak to má on? „Každý to má jinak. Někomu bodne odpočinek, někdo zase vypadne z tempa a těžce se mu dostává do zápasu. Mně osobně je to jedno.“

Pro Réwaye to bude poslední utkání před mistrovstvím světa do dvaceti let v Kanadě, kde by měl táhnout slovenský výběr. „V šestnáctce se říkalo, že jsme hodně silný tým, tak by bylo super to potvrdit. Ta špička je ale někde jinde, bude to hrozně těžký,“ tuší Réway. Podle něho rozhodne poslední duel skupiny B, ve kterém si to Slovensko rozdá s Německem.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Novotný - Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Barinka, Švrček - Réway, Hlinka, Hlaváč - Kumstát, Cingel, Klimek - Sabolič, Pech, Buchtele - Forman, Chlapík, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.

BK Mladá Boleslav: Rittich – Robar, Vidmar, Hruška, Štebih, Čermák, Trška, Kurka – Mikulík, Musil, Klimenta – Bárta, Výborný, Lenc – Pacovský, Loskot, Jiránek – Rys, Vrbata, Kubica – Kotala. Trenér: František Výborný.

Přijďte se podívat na nový vůz ŠKODA Fabia a rovnou si zasoutěžit o dvě vstupenky na utkání Česká republika - Kanada, které se hraje 4. 5. 2015 na MS IIHF v ledním hokeji 2015. Dále soutěžíme o zapůjčení vozu nová ŠKODA Fabia s plnou nádrží na 4 dny! Více na fabianahokej.cz.

Kdy: 12. 12. 2014 od 16:30 hodin
Kde: Před Tipsport arenou na hokejovém utkání HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav.