11. 8. 2005 Lucie Vítková

Orli letí do Prahy za odvetou

Až v závěru vyrovnaného klání přišli v úterním zápase Znojemští Orli o vítězství. Katem se jim stal obrovitý zadák Richard Stehlík, který minutu před závěrečným hvizdem vyrovnal a chvíli poté proměnil také samostatný nájezd. Znojmo prahne po odvetě, která je na programu ve čtvrtek v 17:30 na ledě holešovické T-Mobile Areny.
Ve znojemské Hostan Areně rozehráli sparťané vyrovnanou partii. Od začátku se hrál bojovný a urputný hokej. Pohledných akcí bylo pomálu. Přesto si Sparta připsala jeden malý unikát, když po 152 minutách hry dokázala jako první celek překonat v přípravě norského gólmana Hårstad-Evjena. Orli měli vítězství v utkání opravdu nadosah, jenže pár vteřin před koncem napřáhl na křídle zadák Stehlík a střelou švihem poslal Spartě nový vítr do plachet. Ta svůj obrat dokonala v samostatných nájezdech. Z pěti pokusů proměnila Sparta v branku čtyři, zatímco Znojmo se radovalo pouze jedenkrát.

Znojemští se před domácími fanoušky představili již bez Švéda Lennartssona, chyběli také podle očekávání Uram s Eratem. Naopak novicem v rudém dresu Orlů byl Fin Ville Varakas. Své místo na čele bodování i střelců si ve znojemském táboře upevnil mladý Ludvík, jenž dokázal v úterý překonat také Schwarze a zaznamenal již třetí trefu v zápasové přípravě. Úterní duel se Spartou vyšel náramně také Zdeňkovi Ondřejovi, který zaznamenal branku a asistenci.

Předpokládaná sestava Znojma: Hårstad-Evjen (Trvaj) – Čakajík, Němeček, Bičánek, Jareš, Heš, Varakas, Chvátal, Mojžíš – Chlubna, Dopita, Ludvík – Mikulík, Pucher, Selingr – Ondřej, Haman, Plášek – Beroun, Tatarčík, Vaškovič.

Sparťanům značně narůstá marodka. Ke kvartetu zraněných hráčů se přidala řada dalších. Na jihu Moravy představil lodivod Šindel pouze devět útočníků. Ve čtvrteční odvetě svitne naděje pro návrat do sestavy Vopatovi a Netíkovi, bezmála sedm hráčů zůstává mimo hru. Nejčerstvějším zraněním je zlomený nos Jana Hanzlíka, se kterým se nevybíravým zákrokem nepáral forvard Orlů Tomáš Chlubna. Četná zranění v sestavě dávají příležitost především mladým útočníkům, kteří dostávají v přípravě mnoho prostoru. Do kádru se vrátil také polský reprezentant Lopuski, který pár dní strávil v Ústí nad Labem.

V odvetě v Praze nastoupí také dvojice zadáků Toman a Vykoukal, kteří dostali pro první zápas s Orly volno. Zbytek sestavy zůstává s největší pravděpodobností stejný. Jediná změna nastane mezi tyčemi. Po dvouzápasové pauze dostane možnost nestárnoucí veterán Petr Bříza, který se v letním čase potkal s fantastickou formou.

Předpokládaná sestava Sparty: Bříza (Schwarz) – Vykoukal, Toman, Dobroň, Stehlík, Hlavačka, Tabaček, Bolf, Kasík – Chabada, Kašpařík, Langhammer – M. Růžička, Sivek, Zelenka – Dragoun, Lopuski, Dubec.

Utkání začíná ve čtvrtek 11. srpna v 17:30 na ledě holešovické T-Mobile Areny. Vstupné činí symbolických 20 Kč. Vstup pro loňské permanentkáře a členy FanClubu je zdarma. Všichni jste srdečně zváni!