22. 11. 2021 Petr Pavlík

Osmifinále Ligy mistrů pokračuje v Praze!

Sparťané po krátké regeneraci míří znovu do akce, jelikož je čeká třaskavá odveta v rámci osmifinále Ligy mistrů proti švédské Skellefteå. Náš tým si do pražské odvety vypracoval dvoubrankový náskok, který bude chtít využít v trnité cestě za postupem do další fáze CHL. Utkání startuje v holešovické Tipsport areně v úterý 23. listopadu od 18.00 hodin a sledovat ho můžete v přímém přenosu na stanici Sport 1.

Bitvu na jihu Čech urval domácí Motor

Náš tým po vítězném utkání na severu Švédska v rámci Ligy mistrů odehrál dvě velmi vyrovnaná utkání na extraligovém poli. Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače neuspěli na ledě Vítkovic a v neděli podlehli Českým Budějovicím na jejich ledě 0:2. Sparťanům se vůbec poprvé v aktuálním ročníku stalo to, že nevstřelili svému soupeři během šedesáti minut ani jednu branku.

Velkou šanci si v průběhu utkání připravil mimo jiné i kapitán Michal Řepík, který však budějovického brankáře nepřekonal a po skončení zápasu musel společně se svými spoluhráči skousnout porážku. „Jsme si vědomi toho, že nehrajeme v úplné pohodě, ve které bychom chtěli být. V některých zápasech inkasujeme nešťastné góly. Na druhou stranu situace zbytečně přehráváme. Musíme volit jednoduchá zakončení,“ burcoval po utkání na jihu Čech útočník s céčkem na dresu.

Chlapíkova rychlá trefa i gól Thorella. Úvodní osmifinále pro Spartu!

Sparťané vstoupili do letošního play-off Ligy mistrů duelem ve Švédsku, kde změřili síly se Skellefteou. Náš tým v souboji se špičkovým skandinávským týmem odskočil už ve druhé minutě utkání do těsného vedení zásluhou Filipa Chlapíka, ale domácí hokejisté v dalších minutách skóre duelu vyrovnali. Sparťané však ještě před koncem druhé části znovu skórovali, jmenovitě obránce Tomáš Pavelka a dvoubrankový náskok vystřelil svému týmu shodou okolností švédský útočník Erik Thorell. Náš tým zvítězil 3:1 a připravil si slibnou pozici do pražské odvety.

“Byl to těžký zápas, protože byly pasáže, kdy nás Skellefteå přehrávala, ale Saša zachytal skvěle a podržel nás,“ zhodnotil náročné utkání na severu Evropy útočník Vladimír Sobotka. Sparťané hráli v zádech i s podporou svých sparťanských fanoušků, kteří odcestovali s týmem do Skandinávie podpořit svůj milovaný klub. „Vážíme si každého, kdo nás jede podpořit takovou dálku. Je to od fanoušků krásné, jako celý tým si toho vážíme,“ ocenil podporu sparťanských příznivců Sobotka.

Liga mistrů 2016/2017: Sezona se stříbrným odleskem

Sparťané naposledy byli součástí hokejové Ligy mistrů v sezoně 2016/2017, kdy se tým probojoval až do finále soutěže! Náš tým tehdy postoupil do play-off ze základní skupiny a v prvním kole vyřazovací části narazil na Kärpät Oulu. Sparťané svého skandinávského soka porazili a postoupili do další fáze. Napodobíme své tehdejší počínání a postoupíme dál?

SKELLEFTEÅ: OSLAVENEC ZE ZLATÉHO MĚSTA

Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř arény platné na základně mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví od 22. listopadu 2021 pro návštěvu hromadných akcí včetně sportovních utkání

Na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95.

a) osoba s dokončeným očkováním: návštěvník se prokáže certifikátem o provedeném očkování, od jehož závěrečné dávky uplynulo minimálně 14 dní

b) osoba s nedokončeným očkováním: pokud byla návštěvníkovi aplikována pouze jedna dávka vakcíny proti COVID-19 v případě dvoudávkového schématu, či pokud bylo u návštěvníka dokončeno očkování, ale od závěrečné dávky neuplynulo v den vstupu doba 14 dní, musí se tato osoba prokázat nedokončeným očkováním a současně prokázat, že nejdéle 72 hodin před vstupem absolvovala PCR test s negativním výsledkem

c) osoba pro prodělání nemoci: návštěvník se prokáže potvrzením z laboratoře o prodělání nemoci COVID-19 s tím, že od nařízené izolace zároveň neuplynulo více než 180 dní

d) osoba ve věku 13-18 let: návštěvník se musí prokázat negativním PCR testem starým maximálně 72 hodin

Děti do 12 let se nemusí prokazovat žádným dokumentem.

Klub může v důsledku nových vládních opatření umožnit vstup jen těm návštěvníkům, kteří se prokáží jednou z výše uvedených podmínek. Z důvodu nesplnění podmínek nevzniká návštěvníkům nárok na vrácení vstupného ani jinou kompenzaci. Úplné znění opatření naleznete ZDE. S ohledem na neustálý vývoj doporučujeme pravidelně kontrolovat, zda nedošlo k změnám v podmínkách pro vstup na sportovní utkání.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle