29. 1. 2012 Tereza Velikovská

Pacovský: Hranice brankoviště není mé oblíbené místo, ale dnes to vyšlo

P r a h a - Zápas s brněnskou Kometou znamenal pro Spartu ukončení osmizápasové série výher, získala pouze bod. Hned o polovinu branek Holešovických se postaral DOMINIK PACOVSKÝ, který dokázal dvakrát využít přesilovou hru.

Bylo na Kometě znát, že v současné době tvrdě bojuje o udržení desátého místa?
Tak oni už si hrají takové před play off, hrají naplno od první sekundy do poslední. Musíme se tomu přizpůsobit a hrát taky tak.

Až na jednu vaši výhru 3:0 končily zápasy s Kometou vždy těsně o jeden gól. Hraje se vám proti nim hůř než proti jiným týmům?
Neřekl bych, že by Brno patřilo k neoblíbeným soupeřům. V některých zápasech to tam prostě napadá nám, někdy soupeři.

Dominik Pacovský

Dnes jste se dvakrát prosadil v přesilových hrách, v obou případech z hranice brankoviště, je to vaše oblíbené místo?
Nevím, jestli je to oblíbené místo, spíše hraju radši na mantinelu. Dneska to ale vyšlo, že jsem tam pokaždé stál, dostal jsem tam puk a skončilo to gólem.

Byla to taktika na přesilovky, že budete číhat u tyčky?
Nebylo to nijak nacvičené, celé to vyplynulo ze hry.

Mezi dvěma vašimi brankami jste měl ještě jednu obrovskou šanci, když jste ujížděl na Trvaje, který nakonec i s pukem ve výstroji spadl do branky, podle videorozhodčího ale branka nepadla. Jak jste viděl situaci vy?
Abych řekl pravdu, tak jsem vůbec neviděl, jestli je to gól, nebo ne. Rozhodčí nic neříkali, akorát rozpažili.

Na konci třetí třetiny jste hráli přes minutu a půl oslabení, Brno určitě cítilo velkou šanci získat tři body…
Kometa určitě cítila šanci a pro hráče, kteří to oslabení hráli, to bylo velice těžké. Myslím ale, že my jsme mohli mít přesilovku před rozhodujícím gólem.

Hodnotíte zisk bodu jako úspěch, nebo myslíte, že jste si zasloužili víc?
Já bych byl radši za víc bodů.

Jaká je teď motivace týmu? Máte už zajištěné play off i začátek čtvrtfinále na domácím ledě. Je vašim cílem zisk Prezidentského poháru?
Já osobně na to nijak nemyslím. Jako tým chceme pořád vyhrávat a tak to bude vždycky.

Loni jste už v této době byli bez šancí na play off a čekalo vás pouze play out, letos je situace úplně opačná…
Je to rozhodně hezké, být nahoře a ne dole. Všichni si to užíváme a děláme všechno pro to, aby to tak zůstalo. Atmosféra v týmu je dobrá.