11. 12. 2011 Tomáš Čekal, Tereza Velikovská

Pacovský: Měl jsem víc síly než obránci

B r n o - Jednadvacetiletý útočník Dominik Pacovský byl v posledním utkání před reprezentační pauzou důležitým mužem. Připsal si i víteznou branku, celkově se trefil pošesté v této sezoně. „Myslím, že jsme mohli vyhrát i více než 2:1. Jsme rádi, že to skončilo i tou těsnou výhrou a že máme tři body,“ těšilo ho po zápase.

Dominik Pacovský

Po ostudné prohře na ledě Pardubic se sparťané vydali na led dalšího nepříjemného soupeře - Komety Brno. "V Pardubicích byla taková krize, že jsme během šesti minut dostali asi šest gólů. Nebylo to o tom, že bychom hráli celé utkání špatně. Myslím, že už jsme se z toho oklepali. Tohle se muselo stát, protože pár posledních zápasů jsme nehráli, jak bychom hrát chtěli. Vyústilo to v dnešní výhru," přiblížil Pacovský atmosféru v týmu.

Vítězství si Holešovičtí na ledě Komety zajistili hned v první třetině. Nejprve prostřelil Hoviho Mario Bližňák, poté přidal druhou branku i Pacovský, který se krátce předtím vrátil z trestné lavice. "V oslabení jsme hráli chvíli u nás v obranném pásmu. Já jsem se vrátil na led a Tomáš Rachůnek dobře vyhodil kotouč. Já jsem ho jen dobruslil a vystřelil. Určitě jsem v té chvíli měl více síly než jejich beci. Možná i díky tomu jsem je přebruslil," popisoval branku, po které došlo na střídání soupeřových gólmanů.

Pacovskému se na brněnském ledě dařilo, měl i několik dalších slibných šancí: "Gólovku jsem měl víceméně v každé třetině. Akorát jednou to tam padlo a dvakrát ne." Dostal se ovšem i do šarvátky se Svobodou. "Vzniklo to už v první třetině, kde jsme se trošku rafli a on mě po čistém bodyčeku úplně zbytečně seknul zezadu. Ale vyříkali jsme si to," bral to po utkání s úsměvem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå