26. 2. 2013 Robin Mana

Pacovský: Moc jsme to chtěli Kometě vrátit

P r a h a - Po prvních dvou třetinách vedla Sparta nad Kometou 2:0 a ta mohla ještě pomýšlet na obrat. Třetí trefa domácích v podání DOMINIKA PACOVSKÉHO, která přišla hned po přestávce, však pro ni byla studenou sprchou, ze které se již nedokázali její hráči oklepat. Na sparťanském útočníkovi bylo v pozápasovém rozhovoru vidět, jak moc si dnešní vítězství nad Brnem užívá.

Dominiku, nakonec to dopadlo jednoznačně. Dlouho tomu tak ale nebylo. S čím jste chtěli do zápasu jít? Bylo vaším záměrem soupeře přestřílet nebo jste vzhledem k tomu, že bodovat museli hosté, chtěli hrát spíše z obrany a čekat na jejich chyby?
V úvodu jsme chtěli spíš držet střední pásmo a hrát dobře od zadu. Všichni jsme si ale moc přáli Kometu porazit a vrátit jim loňské vyřazení z playoff. Cítili jsme, že musíme udělat maximum, abychom jim letos pro změnu zavřeli cestu my.

Dominik Pacovský

Zápas zlomil váš gól na 3:0, který soupeře zaskočil hned v úvodu třetí části. Překvapil jste Trvaje ranou z levého kruhu. Byla to chtěná akce nebo to spíš vyplynulo ze hry?
Chtěl jsem to dát doprava a padlo to tam. Jirka Trvaj podle mě vůbec neviděl přes bránícího hráče, takže s tím těžko mohl něco dělat.

S postupujícím časem se na brněnských hráčích začala projevovat nervozita, nechávali se zbytečně vylučovat a na ledě to občas zajiskřilo. Nabádal vás trenér na lavičce abyste se nepouštěli do vzájemných konfliktů? Závěr jste totiž zvládli i po psychické stránce perfektně...
Nebylo třeba nic říkat. Pro nás hráče to byla pohodová situace, když vedete o čtyři, pět branek, všem těm provokacím mnohem snáz odoláváte. Navíc člověk musí myslet i na to, že do play-off je třeba jít v plné síle a bez zbytečných zranění.

Čtvrtfinále začnete venku, vnímáte to jako zásadní nevýhodu?
Možná by bylo lepší začínat doma. Na druhou stranu je jasné, že porazít musíme kohokoli a kdekoli, pokuď chceme dojít co nejdál.

Co říci o Třinci, čtvrtfinálovém soupeři Sparty. Jaký můžeme očekávat hokej?
V play-off se hraje trochu jiný hokej. Přesto bych čekal, že oba týmy budou produkovat hodně ofenzivní hokej a asi bude padat hodně gólů. Nesmíme se nechat strhnout a hlavně ve venkovních zápasech nezapomínat na obranu, a nenechávat se příliš často vylučovat.

Jak moc Vás těší, že jste v posledním zápase vyřadili Kometu právě vy? Cítíte určitou satisfakci?
My to známe moc dobře z minulé sezony, kdy jsme byli jasným favoritem a oni nás dokázali vyřadit. Je to příjemné, že jsme jim to mohli takhle vrátit a letos si oni jako loňský finalista pro změnu vyžerou play-out.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila