29. 10. 2010 Oliver Sálus

Pacovský: Snažili jsme se střílet z každé pozice

P r a h a - Sparta v pátečním zápase přejela Plzeň 3:0! Novým trenérům se tak premiérový zápas před domácím publikem povedl. Zápas rozhodnul třetí útok, když si u obou gólů Karla Hromase připsal finální gólovou asistenci útočník Dominik Pacovský. S Hromasem zrežírovali tříbodovou výhru, kterou podpořil zbytek týmu, včetně bezchybné obrany a skvělého výkonu brankáře Pöpperleho.

Úvodní gól Briana Salcida viděl zblízka, další dvě trefy Dominik Pacovský zinscenoval sám se svým spoluhráčem Karlem Hromasem. „První gól nás pěkně nakopnul, protože už to bylo hodně dlouho, co jsme doma neskórovali první,“ říká o gólu Salcida talentovaný útočník. Ve 39. minutě pak začal úřadovat třetí sparťanský útok. „Hanzi dobře získal puk, nahodil ho do pásma a dojel si pro něj. Přihrál mi za branku a já jsem jen nahrál Karlovi, který se parádně trefil,“ popisuje svou gólovou asistenci útočník s číslem 21.

Dominik Pacovský

Sparta v utkání Plzeň přestřílela hlavně díky druhé třetině, kdy vyslala na gólmana hostí celkem 15 střel. Dnes se pražané hokejem vyloženě bavili, přesně přihrávali, často stříleli a efektivně bránili. „Hráli jsme tak, jak od nás trenéři požadovali, plnili jsme dokonce i všechny drobnosti, které nám v minulých zápasech scházeli, proto to dneska vyšlo,“ vidí rozdíl v posledních zápasech Pacovský. „Hráli jsme aktivně, snažili jsme se střílet z každé pozice,“ dodává.

Deset minut po druhém gólu šel útok kolem Karla Hromase znovu na led. „Jakub Koreis vyhrál vhazování na modrou, obránce vystřelil, pak se puk dostal ke mně a já jsem ho jen předložil Karlovi,“ který vstřelil třetí gól zápasu. Dominik Pacovský si tak připsal druhou asistenci v zápase a jeho útok se stal hlavním katem indiánů z Plzně. Mladý forvard dostává na ledě po odchodu zkušeného tria útočníků Hlinky, Hlaváče a Ručinského hodně prostoru. Pravidelně nastupuje a z jedenácti odehraných zápasů si připsal už čtyři gólové asistence. „Jsem samozřejmě rád za šanci, kterou mi trenéři dali a každé střídání se snažím hrát co nejlíp,“ říká.

Páteční tříbodové vítězství holešovickému klubu logicky hodně pomůže na cestě vzhůru. Po dvou vítězstvích v základní hrací době z posledních dvou zápasů to vypadá, že se Sparta dostává z herní krize, už opustila třinácté místo a díky vyhrané předehrávce s Boleslaví se posunula o tři místa výše. „Podle mě nám hodně pomohla už výhra v Boleslavi, protože to bylo první vítězství venku, a dnešní vítězství nás zase nakopne někam výš. Věřím, že teď už to půjde líp,“ doufá v lepší období Dominik Pacovský. Plzeň po celé utkání vcelku dobře bránila elitní formace domácí Sparty, třetí útok ale získal více prostoru a zápas rozhodnul.