21. 9. 2012 Pavel Hrdina

Pacovský: Zničehonic jsme přestali hrát

Ch o m u t o v - Pokud by Sparta odehrála celý zápas způsobem, jakým do něj na začátku vlétla, mohla v Chomutově bez problémů vyhrát. Po výstavní trefě Dominika Pacovského však přišel výpadek, který domácí ještě v první třetině potrestali třemi góly. „Těžko říct, musíme si to zítra rozebrat u videa a podívat se na jednotlivé situace,“ kroutí hlavou mladý útočník.

Dominiku, myslím, divákům v chomutovské aréně se zápas určitě líbil, jak jste ho vnímal vy?
Myslím, že pro diváky to musel být pěkný zápas, padlo hodně gólů. Když jsme prohrávali, tak se mi to nelíbilo, pak jsme dotahovali a dokonce vyrovnali. Pak jsme to ale takhle (chvíli hledá slova) ztratili.

Dominik Pacovský

Čím to, že jste ho ztratili?
Těžko říct, musíme si to zítra rozebrat u videa a podívat se na jednotlivé situace. Teď z toho nejsem moc moudrý.

Jakým způsobem jste se na zápas připravovali? Určitě máte v paměti zápas z European Trophy, který jste prohráli vysoko 7:0...
Říkali jsme si, jakým způsobem hrají, jak napadají a brání. Myslím dokonce, že jsme byli dobře připravení. Na začátku jsme hráli dobře, dali jsme gól, ale najednou jsme od toho ustoupili. Z ničeho nic, nikdo nevíme proč. Pak jsme se k tomu sice zase vrátili, ale těžko říct, co se vlastně stalo.

Budete mít z teď ze zdejšího stadionu mindrák?
Nemyslím, že bychom z toho měli mít nějaký mindrák. To se stane všem. Vím, že jsme tu dostali dvakrát sedmičku, ale European Trophy je něco jiného než sezona v extralize. Měli jsme na to, abychom dnes vyhráli. Bohužel to nevyšlo.

Vy sám ale musíte být se svým výkonem spokojený. Byl jste nejaktivnějším střelcem týmu, máte na kontě tři kanadské body za gól a dvě asistence. Navíc jste přidal i pár tyček...
Kdybych netrefil tyčku a dal místo toho gól, tak bych možná mohl mluvit o štěstí. Ale týmové body jsou ztracené, takže je to na prd.

Jak jste během zápasu vnímal výměnu gólmanů a nešťastný úraz obránce Jana Hanzlíka?
Já to jako útočník vůbec nevnímám. Vím, že se gólmani točili, ale to je jejich práce. My máme zase práci tam vepředu. To, že si Hanzi (Jan Hanzlík, pozn. red.) nešťastně zlomil ruku, to je smůla. Ale doufám, že se brzo uzdraví, stejně jako Angel Krstev.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu