25. 8. 2012 Michal Sabó

Patrik Husák: Musíme si z toho vzít ponaučení

Série zápasů bez porážky je rázem pryč. Jönköping byl pro Pražany tvrdým oříškem. Utkání, ve kterém se často vylučovalo, domácímu týmu vůbec nevyšlo. Svůj podíl na sedmi inkasovaných brankách měl také obránce PATRIK HUSÁK.

Máte za sebou již čtvrté utkání letošního ročníku European Trophy. Dnešní utkání se ovšem hodnotí určitě nejhůře...

Dostávali jsme hloupé góly a potom hráli třikrát přesilovku pět na tři. Kdybychom je proměnili, tak jsme mohli s utkání něco udělat. Takové zápasy občas přijdou a musíme si z toho vzít ponaučení. V neděli proti Linköpingu musíme podat úplně jiný výkon.

Švédové byli daleko aktivnějším a rychlejším týmem. Byl to hlavní důvod vaší porážky?

Nedohrávali jsme hráče, k tomu tam byly nějaké osobní chyby. Prostě je to hokej a hokej je hra chyb. My jsme jich udělali víc než soupeř, který nás za ně potrestal. Nebyli jsme důrazní před brankou, přetlačili nás tam.

Soupeř byl mnohem častěji na trestné lavici, přesto jste toho nedokázali využít. Kde vás nejvíce tlačila bota?

Myslím si, že jsme málo stříleli. Měli jsme si to jednou nebo dvakrát nahrát a vystřelit z voleje. Párkrát jsme tam sice vystřelili, ale gólman to chytil. Byla to škoda. Myslím, že kdyby nám tam padl nějaký gól, tak by to šlo mnohem lépe.

Musíme to hodit za hlavu a jít dál...

Vy sám bojujete o místo mezi osmičkou beků. Jaký pocit máte ze svého výkonu proti švédskému soupeři?

No na prd. Hrál jsem špatně. Byl to prostě den blbec. Padlo nám tam všechno. Soupeři stačilo vystřelit z ničeho a byl z toho gól. Takový zápas jednou za čas příjde a my jsme si ho doufám vybrali s Hanzim teď. Doufejm, že to bude příště lepší. Musí to být lepší.

PATRIK HUSÁK

Před utkáním jste měli na kontě tři výhry. Nedošlo z vaší strany k nějakému podcenění soupeře?

To myslím, že určitě ne. Šli jsme do toho zápasu s pokorou a chtěli jsme podat maximální výkon. Bohužel to tentokrát nevyšlo. V neděli musíme podat úplně jiný výkon.

V Litoměřicích jste si už zahrál i za místní mužstvo, byl jste u výhry nad soupeřem z Běloruska. To byl asi povedenější zápas, že ano?

To byl o dost povedenější zápas. Na ten si rozhodně vzpomenu radši než na ten s Jönköpingem. Musíme ho všichni vymazat z hlavy a jít dál. Poučit se z chyb, které jsme udělali a hlavně makat.

Stále ještě probíhá příprava na novou sezónu, hledá se tak finální složení kádru. Jak vidíte svou pozici a své šance?

Já doufám, že se do osmi beků vejdu. Udělám pro to všechno. Tentokrát se zápas nepovedl, ale je to jeden zápas. Já doufám, že zůstanu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

5 let v O2 areně: rekordy i hvězdy NHL

Pavelka: Trénujeme naplno, ale užíváme si to!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!