24. 9. 2012 Jiří Liebreich

Patrik Husák: Neodehráli jsme špatný zápas

P r a h a - Tři vstřelené branky v domácí Tipsport areně Spartě nestačily k vytěžení bodů v utkání s týmem disponujícím jmény jako Jágr, Plekanec a spol. Zápas, ve kterém Sparta po čtyřiceti minutách držela nadějný výsledek 2:1 nakonec prohrála díky špatné třetí třetině. Nejen o tom se v rozhovoru svěřil obránce hrdě nosící "S" na prsou - Patrik Husák: "Proti Kladnu jsme neodehráli špatný zápas, na body to bohužel nestačilo."

Dnes jste nestačili na Kladno vylepšené o hráče z NHL, co rozhodlo?
Byla to škoda, bojovali jsme šedesát minut, bohužel z toho nakonec body nejsou. Bylo tam několik sporných vyloučení na obou stranách. Dnes jsme prohráli, to se zkrátka stává. Od nás to ale nebyl špatný výkon.

Patrik Husák

Dnes se vám podařilo hned dvakrát využít přesilovou hru, navíc to vypadalo, že jí hrajete velmi dobře, věnovali jste jí více pozornosti na tréninku?
Je pravdou, že jsme hodně stříleli, hodně se tlačili do branky. Byli jsme důrazní před brankou, to bylo důležité.

Po zápase v Chomutově, kde jste dostali sedm branek, byl záměr větší důraz na defensivu?
Zápas s Chomutovem nám nevyšel, dnes jsme chtěli ale hrát jako obvykle. Zaďoura jsme hrát nechtěli, naopak jsme se pokoušeli o aktivní přístup ke hře. Myslím, že jsme hráli dobře, bohužel to dnes ale na body nestačilo.

Soustředili jste se na elitní formaci z NHL, nebo jste v přípravě na utkání tyto top hráče "neřešili"?
Tak na Jardu jsme se připravili, útočníci se stahovali po křídlech na střed, jinak jsme ale jejich elitní řadu více neřešili.

Na zápas dorazila krásná masa lidí - zhruba dvanáct a půl tisíce diváků, mrzí vás, že jste před takovou návštěvou nevyhráli?
Samozřejmě nás to mrzí, ztratili jsme tři body. Já bych chtěl poděkovat fanouškům, přišlo jich mnoho, poděkování jim patří. My doufáme, že bude chodit plno fanoušků i příště.

Co zlepšit do příštích utkání?
Musíme do toho jít zkrátka víc. Dnes jsme ale nehráli špatně, je to škoda. Šance jsme měli, bohužel to dnes na víc nestačilo. V následujících utkání uděláme vše proto, abychom odcházeli jako vítězi my.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!