12. 9. 2017 HC Sparta

Pavelka: Jen jsem mírnil debakl, žádná radost

Vstřelil svůj první extraligový gól ve sparťanském dresu. Ovšem zároveň to byl jediný úspěch Pražanů na vítkovickém ledě. Obránce TOMÁŠ PAVELKA tak svou trefu ani neslavil. „Prohrávali jsme 0:6, když dáte v takové chvíli gól, stejně to neřeší nic víc, než jen to, že trochu zmenšíte debakl,“ říká ostravský rodák, který musel v úterý se svými spoluhráči kousnout vysokou prohru 1:6.

Sparťané přijeli na vítkovický led se sebevědomím, které nabyli díky dvěma tříbodovým výhrám v úvodu nového ročníku Tipsport extraligy. A ani z kraje úterního duelu v Ostravě nic moc nenasvědčovalo tomu, že by měla být tato série v ohrožení. „Vstup do utkání jsme neměli špatný, pokračovali jsme v aktivní hře z předchozích zápasů a vypracovali si i několik šancí,“ popisuje Pavelka úvod střetnutí. „Jenže pak jsme šli dvakrát ven a začalo se to kazit,“ dodává jedním dechem.

Vyloučení Říčky a Kudrny ještě hosté ustáli, ale gólman David Honzík, jenž tentokráte dostal přednost před parťákem Aittokalliem, byl v permanenci. Pak přišly obdobné příležitosti na druhé straně, když šli za katr nejprve Výtisk a posléze Trška. „První přesilovku jsme zvládli perfektně, byly tam šance a první gól visel na vlásku,“ říká Pavelka. Zejména střelecké pokusy Říčky měly zaznamenáníhodné parametry. Ale v síti neskončily. „Druhou přesilovku chvíli nato jsme už hráli podstatně hůř a to byl důležitý moment…“

Šestnáct vteřin po skončení početní výhody číslo dvě šli totiž domácí do vedení, pak při trestu právě Pavelky zapadl za Honzíka druhý kotouč. „Měli jsme moc vyloučených. Jen já sám jsem byl venku třikrát, což je velký problém. I když dal soupeř jen jeden gól v přesilovce, hrát tak často v oslabení, bere mužstvu síly. Naopak jiní hráči se dostávají na led méně.“ Vítkovičtí rozdělili svých šest tref rovným dílem do všech třetin.

„Napadalo jim to tam, ale my jsme jim góly darovali vlastními chybami. Po dvou vyhraných zápasech, které jsme vyloženě vybojovali, přijedeme sem a po patnácti minutách dobře odvedené práce přestaneme úplně hrát,“ kroutí hlavou Pavelka. „Za stavu 0:4 jsme to hodně otevřeli. Vůbec jsme neplnili pokyny a dělali další chyby, z čehož vyústil debakl. Když pak dali domácí během půl minuty dva góly, byla to už pořádná krize. Aspoň že jsme ještě dali ten jeden gól, i když samozřejmě nic neřeší.“

Jen dva týmy v nejvyšší soutěži byly před úterním třetím kolem bez ztráty bodu. Sparta a Chomutov. Teď už jsou to jen Piráti, poněvadž Sparta v Ostravě padla. „Stejně jako konec zápasu s Pardubicemi, kdy jsme pustili soupeře ze stavu 3:0 pro nás až na kontakt jednoho gólu, musí pro nás být i tohle utkání poučení. Rozebereme si ho určitě na videu, podíváme se na chyby, které jsme dělali, a je potřeba pracovat na tom, aby se neopakovaly. Abychom nenabízeli soupeři tak lehce šance, nebyli tolik vylučovaní… Zkrátka aby podobný zápase nejlépe už vůbec nepřišel,“ má jasno Tomáš Pavelka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce