19. 11. 2021 Petr Pavlík

Pavelka: Škoda, že nepadla jedna z těsných šancí

Obránce TOMÁŠ PAVELKA skóroval v duelu s Vítkovicemi ve druhé části, kdy svou povedenou střelou vyrovnával skóre zápasu. Sparťané však další góly už nepřidali a museli skousnout těsnou porážku. „Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Několikrát kotouč skákal po brankové čáře. Kdyby propadl do branky, možná by nás to více nakoplo a zároveň bychom se trochu uklidnili,“ řekl po zápase zkušený obránce.

I přes velkou snahu jsme proti Vítkovicím nebodovali. Co rozhodlo o naší porážce?
Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Utkání bylo vyrovnané. Jednou měl tlak soupeř, v jiných pasážích jsme tlačili pro změnu my. Ve třetí třetině jsme bohužel inkasovali o branku víc, proto jsme prohráli.

Zejména ve druhé třetině jsme měli v útočném pásmu velký tlak, ale ani v této pasáži hry se nám nepodařilo vstřelit další góly.
Měli jsme pár šancí, kdy kotouč několikrát skákal po brankové čáře. Kdyby puk propadl do branky, možná by nás to více nakoplo a zároveň bychom se trochu uklidnili. Ve třetí třetině jsme bohužel nepodali dobrý výkon.

Byly klíčovým momentem právě naše nevyužité šance?
Upřímně nevím. Možná rozhodly naše neproměněné šance nebo jejich rychlý gól na 2:1, který nás trochu srazil zase zpátky. Nedá se nic dělat, musíme jít krůček po krůčku se vztyčenými hlavami dál a makat. Máme před sebou spoustu zápasů.

Na čem musíme zapracovat do dalších zápasů?
Musíme začít pracovat od začátku. Poslední dva zápasy jsme měli dobré, proti Vítkovicím jsme bohužel nenavázali na naše předchozí vydařené výkony. I když jsme proti Vítkovicím nehráli špatně a měli jsme v utkání i dobré momenty, nebylo to z naší strany ono. V obranném pásmu jsme si špatně rozebírali hráče, což se samozřejmě odrazilo na výsledku.

Z Ostravy pocházíš, motivuje tě "domácí" prostředí?
Snažím se vyvarovat přemotivování, to je pak spíše na škodu. Je ale pravda, že se mi tu hraje docela dobře, dnes jsem dal gól, v minulé sezoně to taky bylo docela dobré. Asi mi vyhovuje, když přijde na zápas celá rodina. (usmívá se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů