16. 3. 2015 Tereza Velikovská

Pech: Chceme to ukončit, lehké to nebude

Už jen poslední krok, tedy čtvrtá výhra, chybí sparťanům k postupu do semifinále play off. Právě ten ale bývá nejtěžší a své o tom ví také útočník LUKÁŠ PECH. "Vedeme 3:0, proč nevyužít hned první mečbol? Teď koukáme jen na pondělní duel. Hradec to samozřejmě nebude chtít ukončit, nenechají nám nic zadarmo a bude to těžké," uvědomuje si před čtvrtým zápasem, který může v případě výhry Sparty ukončit sérii i hradeckou sezonu.

Vstup do série sparťanům vyšel na výbornou, po dvou domácích zápasech zvítězili i ve třetím duelu po přesunu na led soupeře. Bylo to ale pořádné drama! "Začali jsme dobře a zaslouženě jsme vedli 2:0. Potom jsme si to hlídali, ale ve druhé třetině jsme trošku vypadli z tempa poté, co jsme několikrát hráli v oslabení. Hradec vycítil šanci, zabral a dal kontaktní gól. Pak jsme zase odskočili, ale Hradec se opět dostal do hry. Na konci tam měli tlak, odvolali gólmana a dali na 3:4. Cítili šanci, ale my si to pohlídali a zaslouženě vyhráli," shrnul Pech průběh zápasu, který Sparta vyhrála těsně 4:3.

Hned tři góly přitom dala v přesilových hrách, v sérii už jich dokázala využít hned sedm: "Přesilovky byly velmi cenné, vždyť rozhodly tohle utkání. Využili jsme hned tři, díky nim jsme jim vždycky odskočili na dva i na tři góly. To bylo asi nejdůležitější. Závěr už byl takový nervóznější, od gólu na 4:2 hrál pořád někdo oslabení nebo přesilovku. Tím to bylo takové vyhrocené."

Lukáš Pech

Zápas od zápasu zatím v sérii stoupá také počet vyloučení. V prvních dvou duelech jich bylo vždy po 17, nyní už 23, z toho třináct dvouminutových trestů obdrželi hráči Mountfieldu. "Neřekl bych ale, že by se to řezalo, jsou tam takové ty háčky a podražení. Nejsou to žádné fauly loktem nebo zákeřnosti. Metr pískání je nějak nastaven, my se těch nedovolených zákroků musíme vyvarovat, hodně bruslit. Uvidíme, jak to bude v pondělí vypadat," říká sparťanský forvard.

"Hradec takhle hraje celou sezonu, neřekl bych, že by hrál nějak extra tvrdě. My jsme naši hru změnili, v téhle sérii jsme přitvrdili," kvituje. Sám ve třetím duelu chvíli zůstal s bolestivou grimasou na střídačce, to když ho po odpískání sekl do ruky domácí obránce Jank. "Netuším, jestli to udělal schválně, ale sekl mě do ruky přesně mezi chrániče, takže přímo do kosti. Asi pět minut jsem to tam ledoval, pak jsem se vrátil do hry," vrátil se k nepříjemné chvilce Pech. "Můžou to zkoušet, jak chtějí, my se soustředíme na svůj výkon, ne na Hradec. Na soupeře nekoukáme."

Pokud sparťané podají koncentrovaný výkon a dokáží vyhrát i v pondělí, stanou se prvním semifinalistou. "Chceme vyhrát, vedeme 3:0. Proč nevyužít hned první zápas? Teď koukáme jen na pondělní duel. Hradec to samozřejmě bude chtít vrátit do Prahy, nenechají nám nic zadarmo, takže to bude těžké. Oni mají nůž na krku, my to chceme ukončit," velí. A věří, že Spartě opět k výhře a postupu pomůže gólman Filip Novotný: "Chytá výborně, nevyráží puky a je jistý, což je super. Navíc máme i druhého dobrého gólmana. Filipovi to teď čape, tak snad to tak bude pokračovat i dál!"

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!