8. 12. 2019 Petr Pavlík

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

Sparťané nastoupili do výročního utkání s Olomoucí ve speciálních dresech, které jim však štěstí nepřinesly. U smolné porážky byl také útočník LUKÁŠ PECH, který společně se svými spoluhráči odcházel z ledu jako poražený. "Proti Olomouci jsme bohužel nepodali náš klasický výkon, na který jsou fanoušci zvyklí. Musíme se zlepšit," burcuje zkušený borec.

Byly v utkání s Olomoucí rozhodující přesilové hry?
Určitě. Už proti Pardubicím hrály velkou roli. Měli jsme dvakrát ve dvou dnech pětiminutovou přesilovku. Bohužel jsme nic nevymysleli, nebyla tam od nás žádná nebezpečná střela. Přesilovky trénujeme, ale zatím se nám to nedaří přenést do zápasů. Každý do toho chce dát něco svého. Musíme být trpělivější a nebýt moc horliví.

V zápase jsme nastoupili ve výročních dresech. Jak se vám v nich hrálo?
Byla to pocta mistrům ze sezony 1989/1990, bylo hezké je tímto způsobem připomenout. Samozřejmě lepší by bylo hrát proti Zlínu, Varům nebo Plzni. Prostě proti komukoliv, kdo má na dresu jinou barvu než červenou nebo bílou. (směje se) Padlo to na Olomouc, nedá se nic dělat. Rozhodně jsme neprohráli kvůli podobné barvě dresů, to určitě ne. Olomouc na tom byla podobně, v zápase však vstřelila dva góly, my naopak jeden. Nebylo to v dresech, ale v našich výkonech.

1
Lukáš Pech si v zápase proti Olomouci připsal jednu střelu na branku.

Pomůže nám teď reprezentační přestávka?
Myslím, že ano. Věřím, že dobře potrénujeme a nabereme síly. Chceme hrát tak, jak jsme hráli předchozí zápasy. Několikrát jsme viděli, že i když v zápase prohráváme, dokážeme ho otočit na svoji stranu. Proti Olomouci jsme byli o krok pozadu, nohy nám moc nešly. Nebyli jsme ve hře konzistentní, naše hra byla trochu nepřehledná a nehráli jsme pospolu. Soupeř hrál na brejky. Ve třetí třetině rozhodla chyba v obranném pásmu, kde jsme si špatně přebrali hráče.

Je znát na týmu, že chybí klíčoví hráči jako Marek Kvapil či Michal Řepík?
Jsou to pro nás rozdíloví hráči. Každá jejich pomoc bude důležitá. Kvápa dlouho nehrál, uvidíme, jak na tom bude. Řepa by se měl už po reprezentační přestávce vrátit. První lajna si rozumí výborně, dává hodně důležitých gólů. Naše hra sice stojí na všech čtyřech pětkách, ale oni rozhodují zápasy. Až se nám vrátí, myslím si, že nám hodně pomůžou.

Měl vliv i rychlý sled zápasů ve dvou dnech?
Na to se nemůžeme vymlouvat. Každý tým občas hraje dva zápasy ve dvou dnech. V play-off se také hraje hned po sobě, není v tom rozdíl. Poslední dva zápasy jsme nehráli celých šedesát minut. Sice tam byly z naší strany dobré pasáže, ale nedokázali jsme hrát stejně po celý průběh zápasu. To nás stálo vítězství.

Proti Olomouci jsme prohráli doma počtvrté za sebou...
Co bylo předtím, neřešíme. My se musíme soustředit na to, co je teď. Chceme se soustředit pouze na svůj výkon, aby byl v zápasech co nejlepší. Proti Olomouci jsme bohužel nepodali náš klasický výkon, na který jsou fanoušci zvyklí. Musíme se zlepšit.

Myslíš, že nás tahle porážka nakopne do dalších zápasů?
Uvidíme. Měli jsme výborné dvě série. Hráli jsme skoro perfektně. Teď jsme prohráli dva zápasy v řadě, žádnou vědu bych z toho nedělal. Tohle se stane jakémukoli mužstvu, teď se to stalo nám. Hlavně je potřeba prohry zastavit a nastartovat se k dobrým výkonům. Musíme jít poctivě do dalších zápasů. Jsme v polovině základní části, máme před sebou ještě hodně utkání. Znám dobře náš tým, věřím, že opět navážeme na výkony, které nás zdobily předtím.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!