12. 9. 2018 Robin Mana

Pech: Kvůli Uwemu jsem kdysi nešel do školy

Sparta uspořádala v prostorách O2 areny předsezonní tiskovou konferenci za účasti Uweho Kruppa i tří hráčů "A" týmu - kapitána Petra Vrány, obránce Jeremieho Blaina a útočníka LUKÁŠE PECHA. Posledně jmenovaný přiblížil po oficiální části programu atmosféru v týmu před startem extraligy a rozpovídal se i o novém hlavním kouči Pražanů.

V pátek startuje nový extraligový ročník. Jak hodnotíte přípravu, ve které jste si připsali sedm výher z deseti zápasů?
My jsme do té přípravy šli s tím, že chceme vyhrát každý zápas, a tu vítěznou náladu si tak přenést i do extraligy. Všichni makali do posledního hráče a bylo to vidět.

V čem je to zatím lepší oproti loňsku?
To bych nerad hodnotil. Nechci se vracet k tomu, co bylo. Snažíme se dívat dopředu. Samozřejmě s novým kondičním trenérem přišly v tréninku nové prvky. Všichni hráči tady stáli na stejné startovní čáře a nikdo neměl jisté místo v první, druhé nebo třetí pětce. Každý hrál o místo, protože hrát tady ve Spartě je čest.

Jaké to bylo, hrát pod novým trenérem?
Je to něco úplně jiného. Trenér má jasnou představu o tom, co chce hrát, a všechno nám vysvětluje hodně dopodrobna. Kde kdo má přesně stát, kam má jet, kde má napadat. Zastavoval tréninky, když někdo něco udělal špatně. To bylo perfektní, protože takhle jsme si to mnohem lépe zažili.

Jak je to s angličtinou? Není třeba nějaký problém v komunikaci?
Tak angličtina je pro mě pořád problém (směje se). Ale logiku řešení těch situací, kterou po nás trenér chce, to si osvojíte rychle. Některá dlouhá souvětí mě někdy trochu zaskočí, ale snažím se i v tomhle ohledu na sobě pracovat. A samozřejmě když je třeba, tak si mezi klukama, kteří mluví lépe, občas pomůžeme.

Kapitán Petr Vrána bude v tomhle ohledu asi užitečným pomocníkem...
Nechci mluvit jen o Petrovi. Všichni kdo můžou, tak pomůžou.

Jak si pamatujete Uweho Kruppa jako hráče?
Pamatuju si, jak jsem sledoval finále Stanley Cupu a vybavuju si jeho vítězný gól v prodloužení. Člověk vždycky víc sledoval útočníky než beky, ale on byl i jako obránce skutečně výjimečný. Abych se mohl dívat, hodil jsem se marod! Ne, já nevím, určitě jsem šel do školy. Nebo to byl možná víkend...(směje se)

Spartu čeká předehrávka, podruhé hostí Hradec

Na Spartě proběhl nábor v rámci Týdne hokeje

Tahoun Košťálek: Ofenzivní hokej si tu užívám