31. 10. 2014 Jiří Liebreich

Pech: Musíme přitvrdit, byli jsme měkcí

Asistenční "double" vystřihl proti svému bývalému klubu sparťan LUKÁŠ PECH, který tak vydatně přispěl ke dvoubodovému zisku ze zápasu s Karlovými Vary. "Zaplať pánbůh, že jsme dali v prodloužení o gól navíc," oddechl si sympatický centr v pozápasovém rozhovoru.

Soupeř vedl v úvodu druhé třetiny překvapivě 2:0, čím vás nejvíce trápil?
Bohužel jsme měli špatný vstup do utkání. Sice jsme tlačili, gól na 1:0 daly ale Vary. Navíc měly i několik přečíslení. První třetina z naší strany nebyla dobrá – neměli jsme pohyb, nebruslili jsme. Moc jsme si s tím hráli. Ve druhé třetině jsme sice rychle inkasovali, pak jsme ale zápas otočili. Ve třetí třetině pak zase zkrat… Je to varovný prst do dalších utkání, tohle by se nám stávat nemělo. Během tří minut jsme dostali dva góly na 4:4. Tak zkušené mužstvo, jako jsme my, by takovéhle chyby dělat rozhodně nemělo. Zaplať pánbůh, že jsme dali v prodloužení o gól navíc.

Lukáš Pech

Marodka Sparty je momentálně početná, hned tři hráči dali proti Varům svůj první gól v sezoně. Dá se tohle brát jako malé plus?
Na Spartě může dát každý gól, je tu opravdu kvalitní mužstvo. Dnes se to povedlo například Josefu Strakovi.

Je zápas proti vašemu bývalému klubu stále prestižní záležitostí?
Samozřejmě je, strávil jsem tam půlku života. Byl jsem v klubu třináct let, to je dlouhá doba.

Gól na 4:2 padl společně se sirénou označující konec druhé třetiny, tušil jste, že bude branka uznána?
Já vůbec nevěděl, že nějaká siréna je (smích). Myslel jsem, že je normálně gól, a najednou rozhodčí jede kontrolovat video… Vůbec jsem nevěděl, že je konec. Byl jsem zklamanej, gól ale poté naštěstí uznali.

Nepřišlo za stavu 4:2 z vaší strany podcenění zápasu? Vary srovnaly rychle po začátku třetí třetiny.
Věděli jsme, že není nic rozhodnutého. První tři střídání si soupeř vytvořil závary, napadalo jim to tam. Je to pro nás varovný prst pro příští zápasy. Musíme zlepšit hru v obraně a hrát víc do těla – jsme strašně měkký.

Padla v kabině před zápasem nějaká zmínka o loňských výhrách 11:0 a 5:0?
Vůbec! To, co bylo minulý rok, se s tím letošním nedá srovnávat. Vary o hodně posílily v obraně, mají zkušené obránce, nedostávají tolik gólů. Stačí jim hrát na brejky. Tentokrát jsme to byli my, kdo pustil soupeře do hry.

Karlovarským se podařilo ve dvou třetinách vymazat sparťanské střelce, čím vám ve zmíněných dvou dvacetiminutovkách dělal soupeř největší potíže?
Neměli jsme dostatečný pohyb. Ve druhé třetině jsme lítali, stříleli a dávali góly. Tlačili jsme je do kouta a oni udělali chyby. Ve třetí třetině jsme se ale zbytečně zatáhli, bohužel z toho byly dva góly soupeře.

Volal jste si s někým z Karlovarských, proběhlo nějaké hecování?
Je tam hlavně Venca Skuhravý, s ostatními jsem hrál maximálně třeba dva roky… Ani na ně nemám telefon. S Vencou jo, to pokecáme, jinak si ale nevoláme.

Chystáte se zúčastnit nadcházející akce Movember 2014?
Já bych ještě vypadal jako nějaký německý pornoherec, takže do toho asi nepůjdu. Přítelkyně říkala, ať to zkusím, já radši ale přispěji finančně, než abych ze sebe dělal němčoura (smích).