17. 3. 2016 Robin Mana

Pech: Neohlížíme se, chceme znovu vyhrát

Úvodní čtvrtfinále se Zlínem sparťané zvládli, když se nasměrovali k vítězství dvěma góly v první třetině. Útočník LUKÁŠ PECH se na výhře Pražanů podílel asistencí na první brance Petra Kumstáta, ve třetí části se však také nachomýtl k momentu, který z velké části ovlivnil závěr utkání ve prospěch Sparty. "Nemá cenu se k tomu vracet, emoce k play off patří, teď koukáme dopředu, abychom zvládli i druhý domácí zápas," říká. Ten čeká Spartu již dnes, tj. ve čtvrtek v 18.20.

Lukáši, překvapil vás vůbec ve středečním utkání soupeř něčím? Výsledek tomu sice úplně nenapovídá, nicméně vypadalo to, že jste měli zápas celkem pod kontrolou...
Samozřejmě nevím, jak zápas vypadal z tribuny, ale určitě to nebylo nijak jednoduché utkání. Zlín je pověstný svoji disciplínou a propracovaným herním systémem. Šancí jsme měli sice dost, ale oni nám nedali nic zadarmo.

Lukáš Pech

Na druhou stranu, Zlín tentokrát nevsadil na svoji pevnou defenzivu a zdálo se, že chce hrát hokej...
My jsme je k tomu donutili. Když prohráváte v play off, kde záleží na každém utkání, musíte do toho jít naplno a ne čekat někde před vlastní brankou. Museli se snažit a museli s tím něco udělat. Znovu bych zopakoval, že hráli velmi dobře. My jsme možná měli opticky nějaký tlak, ale soupeř měl taky své šance.

Jak vy osobně jste se cítil na ledě po téměř dvoutýdenní pauze? Bylo to třeba v úvodu duelu nějak znát?
Já jsem se cítil dobře. I když jste logicky trochu nerozehraný, ta natěšenost na tak důležité zápasy to všechno smaže. Tohle se řeší každý rok. Máme tu systém s předkolem, ve kterém musíte čekat na soupeře a i když já osobně bych asi hrál co nejdřív, je to věc, na kterou se prostě musíte připravit a nedá se s tím nic dělat.

Ve třetí třetině jste tam měl konflikt s Lotyšem Bukartsem, který skončil jeho vyloučením. O co šlo?
Nijak bych to nedramatizoval. K play off emoce patří a sem tam se něco semele. On to trochu neudržel na uzdě, ale nemá cenu se k tomu vracet.

Nějaká tréma tam na úvod čtvrtfinálové série byla?
Prvních pět minut možná bylo z naší strany trochu nervózních, ale jak jsme dali ty dva góly, tak to z nás spadlo. Myslím, že jsme hráli dobře.

Co očekáváte od čtvrtečního zápasu? Přijde soupeř s něčím novým?
Ne. To by ani nešlo. Oni budou hrát pořád stejně. V této fázi sezony už nic nového nevymyslíte. Čekám, že budou hrát opět disciplinovaně a čekat na naše chyby. My se budeme soustředit jen na to, abychom plnili pokyny trenérů a zvládli i druhý domácí zápas.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech