29. 9. 2020 Petr Pavlík

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

Sparťané ve třetím venkovním utkání nové sezony zajížděli na led Liberce, kde po velkém dramatu prohráli těsně 2:3. Na první gól našeho týmu nahrával LUKÁŠ PECH, jenž zaznamenal druhou přihrávku v nové sezoně. „Měli jsme dobrý pohyb, hráli agresivně, dobře jsme přistupovali k soupeři. Pak se vše zadrhlo,“ oddechl si zkušený útočník.

Byl zápas v Liberci lepší než ten v Mladé Boleslavi?
V Boleslavi jsme hráli úplně jinak, nezachytili jsme první dvě třetiny, až v té poslední bylo z naší strany vidět trochu zlepšení. Proti Liberci jsme se zlepšili a zvládli první třetinu dobře. Posledních deset minut druhé třetiny jsme měli výpadek, přestali jsme hrát aktivně. Třetí třetina byla vyrovnaná, v závěru už to bohužel nevyšlo. Příště musíme hrát šedesát minut.

V čem vidíš největší zlepšení?
Myslím si, že jsme hráli výborně na všech postech. Měli jsme dobrý pohyb, hráli agresivně, dobře jsme přistupovali k soupeři. Dařilo se nám bránit oslabení a první třetina byla podle mě tou nejlepší v nové sezoně. Bohužel ve druhé soupeř vstřelil tři branky, které nás stály vítězství. Všichni kluci makali, ale deset minut ve druhé třetině rozhodlo.

Proti Liberci jste hráli hodně důrazně. Nabádali vás trenéři k větší agresivitě?
V kabině jsme si k tomu něco řekli. Máme dobré mužstvo, ale bez dobré bojovnosti, odhodlání a vůle žádný tým nikdy nevyhrává. Bojovnost nám nechyběla, ale musíme ještě přidat. Můžeš mít tým plný hvězd a stejně to nemusí stačit. Dnešní doba je jiná, pár hráčů už to neutáhne, musí makat celý mančaft. Hrát na doraz, jezdit, srážet se. Jiná cesta prostě není.

Jak moc je těžké se s ohledem na nejistou budoucnost připravovat na soupeře? Měli jsme hrát proti Pardubicím, nakonec jsme jeli do Liberce.
Upřímně? Je to na nic. Nikdo neví, co bude. Všichni v tom máme zmatek, ale musíme se s tím nějak vypořádat. Takhle jsou nastavené podmínky, nejsme sami, je to nepříjemná situace pro všechny týmy. V některých momentech je těžké soustředit se pouze na zápas. Už je toho moc.

Těší vás ale, že zůstáváte v zápasovém tempu?
Jsme rádi, že můžeme hrát, než abychom pouze trénovali. V pátek hrajeme znovu, je dobře, že nás čeká další ostrý zápas. Doba je nejistá, věřím, že extraliga bude dál pokračovat. Snažím se nevnímat neustále jen negativní zprávy, téměř se nemluví o uzdravených lidech. Každý chce mít klid, pohodu a chodit do práce, v našem případě hrát hokej. Nedá se ale nic dělat, musíme zabojovat a v dalším zápase už získat tři body.

Je třeba v aktuální situaci podržet i brankáře Matěje Machovského?
Je hrozně jednoduché na něj házet chyby. Držel nás v posledních dvou sezonách, i letos nepodává vůbec špatné výkony. Nikdo si už nepamatuje, že v Boleslavi na začátku zápasu chytil tři velké tutovky. Věřím, že nás v dalších zápasech znovu bude držet nad vodou. My hráči v poli mu na oplátku musíme pomoct tím, že budeme blokovat střely. Jednou pomůže brankář nám, jednou pomůže tým jemu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili