18. 4. 2016 Jiří Liebreich

Pech o finále: Provokace? Lepší nevnímat

Podruhé ve finálové sérii play-off Sparta vede. Tentokrát 2:1 na zápasy po přesvědčivé výhře 4:1 v prvním utkání hraném v pražské O2 aréně. Pražané nasázeli všechny branky ve druhé třetině, z toho hned tři v početní výhodě. Na poslední gól Sparty v zápase, který vstřelil Jan Hlaváč, přihrával Lukáš Pech. To vše před zraky 16 758 diváků. „Když se člověk rozhlédnul, tak viděl zaplněné tribuny – super!“ chválil fanoušky Pech.

Co bylo pro výhru Sparty ve třetím finálovém zápase rozhodující?
Ze začátku byl zápas vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů. I když teda moc šancí nebylo. Jsme rádi, že jsme ve druhé třetině nefaulovali, udrželi se na uzdě. Celá série je o tom, kdo udrží nervy na uzdě.

Zdálo se, že jste ty nervy drželi na uzdě snáze než Liberečtí...
Je to vypjatý, ve finále jsou dva nejlepší týmy. Každý chce vyhrát a udělá pro to všechno.

Lukáš Pech

Gól na 2:0 musel uznat videorozhodčí, musel se vracet čas. Po uznání Hlinkova gólu na 2:0 přišly další dvě trefy. Jak moc to ovlivnilo zápas?
Pro zápas to bylo klíčové. Dali jsme gól na 2:0, pak jsme využili přesilovku, vedli jsme už 3:0 a pak hned 4:0. Bylo to rozhodující, čas navíc nám pomohl.

Zažil jste někdy podobnou situaci?
Ne. Hraju to dlouho, ale myslím, že tohle jsem ještě nezažil, aby tým podobnou situaci dokázal takto vytěžit ve svůj prospěch.

Ačkoliv dal Jaroslav Hlinka gól, hra pokračovala, sudí vydal příkaz k přezkoumání videa až půl minuty před koncem třetiny, kdy byla přerušená hra. Věděl jste, že brankář Ján Lašák vytáhl puk zpoza brankové čáry – tedy že se jedná o gól?
Vůbec, vůbec. Z pohledu hráče to nemůžete nikdy vědět. To mohou vidět lidi od brankový čáry nebo videorozhodčí. My jsme absolutně nevěděli. Hlína říkal, že to byl gól, ale nebyl si jistej.

Jak těžké bylo psychicky zvládnout tento zápas potom, co mj. i vás kritizoval liberecký trenér Filip Pešán?
Upřímně vám řeknu, že nevím, jak se vyjadřoval, noviny nečtu. Snažím se tohle vůbec nevnímat. Je jeho věc, co říkal, já se soustředím na svůj výkon.

Jak náročné je neoplácet provokace soupeřů na ledě?
Lepší nevnímat. Snažím se hrát svoji hru, soustředit se na každé střídání a pomoct týmu. Jestli oni provokují, to je jejich věc, my se musíme udržet na uzdě a hrát svou hru.

Soupeři bude v příštím utkání chybět vyfaulovaný centr Petr Vampola. Jak velká je to pro Liberec ztráta?
Chybět jim bude. Hraje přesilovky, šlo mu to celkově. Jsme rádi, že se nechal vyvést z míry, že se nechal vyhodit. Pro nás jedině dobře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili