11. 10. 2015 Jiří Liebreich

Pech o přestřelce: Doufám, že to lidi bavilo

Ani dva velmi ambiciózní soupeři, Plzeň a naposledy Třinec, neobrali Spartu o hrdý status doma neporaženého celku. Můj dům, můj hrad. To platí i po dvanáctigólové smršti v duelu s Oceláři. Ačkoliv nejvýchodněji položený výběr extraligy vedl po první třetině už 3:1, nakonec se radovali hokejisté s „S“ na prsou z výhry 7:5. „Doufám, že to lidi bavilo,“ řekl po utkání LUKÁŠ PECH.

Duel s Třincem následoval po výhře 5:4 v prodloužení doma nad Plzní. Co chtěli trenéři pro tento souboj s Třincem zlepšit především?
Chtěli, abychom hráli celých 60 minut. S Plzní byly dobré jen dvě třetiny. Třetí jsme si kákli, přestali jsme hrát s pukem. To bylo rozhodující. Oproti tomu tentokrát, i když jsme prohrávali 1:3, tak jsme nesložili zbraně a hráli pořád stejně. Když hrajeme s pukem, tak se soupeř nadře. To je důležité – nepůjčit puk. To byl rozdíl mezi těmito dvěma zápasy.

Sparta má nejvíc inkasovaných gólů v extralize, přesto se drží v popředí tabulky. Co s tím?
Bohužel dostáváme mnoho gólů, to musíme zlepšit. Máme jich nejvíc inkasovaných v celé extralize, to je hodně špatné. I přes to, že jich dost dáváme. Ta čísla jsou strašidelná.

S Třincem jste si připomněli loňskou semifinálovou sérii z play off, byl zápas díky tomu hraný ve větších emocích?
Nemyslím, že by to bylo nějak vyostřené. Oni hráli útočně, my taky. Proto padlo hodně gólů. Třinec přitom není v nejsilnější sestavě, hodně hráčů jim chybí. Marodku mají početnou. Ti jejich mladí kluci ale hráli dobře. Hlavně že jsme zápas zvládli za tři body, protože doteď jsme těch menších ztrát měli dost.

První třetina 1:3, druhá 4:1. Kde hledat příčiny této hokejové divočiny?
Myslím, že první třetina z naší strany nebyla špatná. Měli jsme tam několik šancí, neproměnili jsme. Oni využili dvě přesilovky. Potrestali každou naší chybu a my inkasovali. Ve druhé třetině jsme hráli stejně, akorát nám to tam napadalo. Tentokrát jsme hráli celých 60 minut.

Domácí neporazitelnost trvá, v posledních dvou duelech padlo dohromady 21 gólů, k tomu dvě výhry a spousta diváků. Stoprocentní ideál?
Ideální úplně ne, dostáváme strašně moc gólů. Až jich budeme dostávat míň, tak to bude fajn. Atmosféra byla super, přišlo hodně lidí, stejně jako v pátek. Je dobře, že si lidi sem najdou cestu. Doufám, že je to baví.

Čeká vás středeční souboj s Karlovými Vary, bude po bitvě s vaším bývalým týmem pokračovat domácí neporazitelnost?
Nesmíme do toho jít, že se porazí sami. Všichni víme, jak nás v Karlových Varech přejeli… Nemají tu co ztratit, nedaří se jim. My musíme hrát dobře jak do obrany, tak do útoku. Věřím, že ho zvládneme.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni