5. 2. 2011 Tomáš Zatloukal

Pereme se o místo v sestavě na každém tréninku, říká Tomáš Karpov

Holešovický tým prochází výraznou přestavbou, od nové sezóny hodlá sázet spíše na vlastní odchovance. A že by tento přístup mohl být úspěšný, ukázala proti Litvínovu formace ve složení Lukáš Luňák, Tomáš Karpov a Lukáš Žálčík.

Právě jejich útok se podílel na jediném střeleckém úspěchu domácích. Po rychlé kombinační akci dvojice z tohoto útoku Karpova s Luňákem skóroval ranou mezi betony Martina Volkeho Michal Dragoun. „Lukáš si na mě křikl, tak jsem mu nahrál. Parádně pak přenechal puk Michalovi, který perfektně zakončil,“ popisoval povedenou akci Tomáš Karpov.

Jednadvacetiletý forvard si připsal třetí bod v sezóně, po utkání si pochvaloval ideální souhru se svými spoluhráči. „S Lukášem (Luňákem) jsme velcí kamarádi a vždycky jsme spolu chtěli hrát. Nikdy se nám nepodřailo sejít se v jednom útoku. Až teď nás dali dohromady a výborně si rozumíme. Hraje se mi s ním skvěle,“ řekl Karpov o Luňákovi.

Tomáš Karpov

Kromě Dragouna se z gólu mohl radovat i Luňák, v první třetině dostal skvělý pas od Karpova, ale Martina Volkeho nepřekonal. Litvínovský objev, který většinu sezóny odchytal v prvoligových Litoměřicích, předvedl proti Spartě výborný výkon. „Věděl, jsem, že je dobrý. Loni jsme spolu hráli v Berouně. Chytal skvěle, moc nevyrážel puky, nedal nám šanci dorážet,“ vysekl poklonu hostujícímu brankáři Karpov.

Talentovaný útočník s třináctkou na dresu patří k hráčům, kteří by mohli v příští sezóně dostávat na ledě hodně prostoru. Jak již bylo zmíněno v úvodu, vedení klubu chce stavět nový kádr na perspektivních sparťanských hokejistech. „Neberu to tak, že budu hrát víc. Nás mladých je tu hodně a pereme se o místo v sestavě na každém tréninku. Musím dřít, nikdo nemá nic jisté,“ říkal skromně Karpov.

Nejen jemu prospívá přítomnost řady zkušených hráčů ve sparťanské kabině. Ačkoliv někteří ze zkušených hráčů postupně ze Sparty odešli, zanechali po sobě působivý odkaz. „Moc mi pomohlo, že jsem měl a mám možnost s nimi trénovat. Dávají do každého cvičení maximum, nic neošidí. Dřeli, i když se jim nedařilo. Určitě hodně kluků inspirovali a byli pro nás dobrým příkladem.“

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zakončí domácí sérii proti Vítkovicím

Prymula: Gól v O2 areně? Skvělý zážitek!

SPA - KOM 3:2p - Domácí šlágr rozhodl Chlapík

Roman Horák: Góly nám dodají sebevědomí