6. 11. 2011 Tomáš Zatloukal

Peter Jánský: Pořád to nejsem já

Sparta vybojovala v prestižním utkáním s Českými Budějovicemi alespoň bod, když prohrála na domácím ledě 2:3 po samostatných nájezdech. Jednou asistencí se blýskl Peter Jánský, pravé křídlo elitní formace vedené kapitánem Michalem Brošem.

„Byl jsem v souboji u mantinelu se dvěma hráči a dostal jsem se k puku. Posunul jsem ho k Brošákovi (Michalovi Brošovi) a ten našel volného Rachnu (Ivana Rachůnka). Rachna okamžitě vystřelil a dal gól,” popisoval Jánský první trefu domácích. Ačkoliv je litvínovský odchovanec spíše střelcem než tvořivým hráčem, sbírá od svého návratu po zranění zad asistence. „Na mé roli v lajně se nic nezměnilo, měl bych dávat góly, hraju napravo, brání spíš Ivan jako levé křídlo,” ví urostlý forvard.

Peter Jánský

Proč se mu střelecky nedaří? „Pořád to nejsem já, vidím to na sobě. Potřeboval bych nabrat sílu do nohou. Věřím, že se brzy zlepším,” doufá Jánský. Trojnásobný reprezentant se neprosadil ani při samostatných nájezdech. „Zkoušel jsem stejnou věc, s jakou jsem uspěl v Plzni, ale zvedl jsem puk malinko víc, než jsem potřeboval,” mrzelo šestadvacetiletého rodáka z Mostu. Budějovický gólman Jakub Kovář vychytal i další sparťanská ofenzivní esa, hned dvakrát proti němu neuspěl Yorick Treille.

„Celé utkání bylo hodně vyrovnané, Budějovice hrají hodně dobře, my jsme poslední dobou také našlápnutí. Při nájezdech holt musíte mít štěstí ,” tvrdí Jánský. Sparta čelila jednomu z nejlépe bránících celků ligy, což se podepsalo i na obrazu hry. Diváci čekali na první gól až do 25. minuty. „Budějovice jsou opravdu dobré směrem dozadu, nehraje se proti nim vůbec snadno. Hodně se bránilo, nešlo o příliš útočný zápas,” přiznává Jánský, že spíše než atraktivní ofenzivní podívanou viděli diváci v TESLA ARÉNĚ urputnou hokejovou bitvu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!