8. 2. 2017 HC Sparta

Petr Bříza: Jsem velmi hrdý na tým i fanoušky

Třetí ročník hokejové Ligy mistrů je za námi a Sparta v něm dosáhla na jeden z největších úspěchů své novodobé historie. Po úspěšných konfrontacích se špičkovými týmy ze Švédska, Finska či Švýcarska došla až do finále této prestižní evropské klubové soutěže, které nakonec mělo stříbrnou tečku po prohře v prodloužení.

„Celému týmu patří  velký dík za to, jak skvěle reprezentoval Spartu a celý český hokej na mezinárodní úrovni. Byli jsme nejúspěšnějším českým týmem ve všech třech ročnících Champions Hockey League a ziskem stříbra po vyrovnaném souboji s jedním z nejlepších a nejsilnějších evropských klubů v úterý dokázali, jakou kvalitu má česká Tipsport extraliga. Mám mnoho pozitivních reakcí z celé Evropy, Sparta zanechala svým vystoupením opravdu silný dojem a  získala si svojí hrou velký respekt.

Náš program byl velmi náročný, souběžně se zápasy domácí soutěže jsme sehráli třináct zápasů se zahraničními soupeři. Tým prokázal úžasnou vnitřní sílu a morálku i v nelehkých chvílích, symbolickým vrcholem byla třetí třetina finálového zápasu. V té nechali hráči na ledě skutečně vše a odvedli heroický výkon, za který si zaslouží obdiv.

Moje poděkování patří samozřejmě ve stejné míře vám - fanouškům. Po celou sezonu jste náš tým podporovali nejen na domácích, ale také na venkovních utkáních, a to navíc ve velkém počtu. Na finále vás dorazilo přibližně 400. Vaše oddanost je dnes oceňována a chválena napříč celou hokejovou Evropou. Byli jste naprosto fantastičtí a i vám po zápase tleskali domácí fanoušci za výjimečné hokejové představení.

Po vyvrcholení třetího ročníku Champions Hockey League lze říci, že jsme byli svědky jednoho z nejkvalitnějších zápasů celého evropského klubového hokeje v historii. Odvedli jste pro Spartu skvělou práci, díky vám všem."

Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta PrahaAKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Zahálka: Sparta je pro fanoušky náboženství

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020