22. 11. 2012 Tereza Velikovská

Petr Gřegořek: Nemůžeme hrát hurá hokej

Zkušený obránce PETR GŘEGOŘEK zatím Spartě nosí štěstí. Nastoupil do čtyř zápasů, ze všech Holešovičtí odcházeli jako vítězové. Naposledy si doma poradili s Vítkovicemi, které porazili 2:0. Nyní sparťany čekají dva duely na cizí půdě, přinese Gřegořek štěstí a body i v Pardubicích a v Brně? „Přál bych si jich samozřejmě šest. Ale každý bod, který venku uděláme, se bude hodit,“ usmívá se čtyřiatřicetiletý bek.

První vzájemný zápas Ostravané zvládli lépe, vyhráli 3:2 a prodloužili tehdejší nelichotivou sérii proher už na devět v řadě. Tentokrát se radovala Sparta, které se velice vydařila první dvacetiminutovka. V té se prosadili Petr Ton a těsně před odchodem do šaten i Dominik Pacovský, poměr střel vyzněl jasně 10:3 ve prospěch domácích.

„Vítkovice hodně brání a první třetinu vůbec nenapadaly. My jsme si s tím jakž takž poradili, dali jsme dva góly. Jeden sice v přesilovce pět na tři, ale dali jsme je,“ těšilo Gřegořka. „Říká se, že když se takhle dlouhá početní výhoda nevyužije, tak to pak je jeden z klíčových momentů zápasu. Nám to naštěstí vyšlo,“ oddechl si.

Petr Gřegořek

Ve zbytku zápasu už sparťané hájili náskok a do vyloženého tlaku se nedostali. Třetí třetina se odvíjela spíše v režii Vítkovic, které ale Neuvirtha nedokázaly překonat ani jednou. „Oni potom více otevřeli hru a začali nás trošku víc napadat. Když se vede, tak se nedá hrát takový ten hurá hokej nahoru dolů. Opticky to pak vypadá, že máme ze hry míň, ale nemyslím, že by nás nějak přehrávali,“ komentoval sparťanský obránce další vývoj duelu.

Nejnovější posila defenzivních řad Sparty zatím působí jako talisman na výhry. K týmu se připojil během reprezentační pauzy a když byl na střídačce, nepoznal od té doby hořkost prohry. Byl u domácí výhry s Plzní, výher ve Zlíně i Litvínově a nyní u zisku tři bodů ve střetnutí s Ostravany.

Do derby, které Holešovičtí prohráli, nemohl nastoupit kvůli administrativě, předehrávku stejného extraligového kola už totiž odehrál v dresu Karlových Varů. „Mrzelo mě to, ale myslím, že se ještě pár derby dočkám. Takže si to nechám až na to příští, které se hraje těsně před Silvestrem,“ těší se.

Ve sparťanské kabině už si stihl zvyknout, spoluhráči mu nebyli zcela neznámí: „Už jsem se aklimatizoval, spoustu kluků tady znám, hokej už nějaký ten pátek hraju. Nebyl to pro mě problém. Když se hraje pět na pět, tak většinou hraju s Angelem Krstevem, se kterým se už také známe z dřívějška.“

Černou sérii proher si s týmem nevytrpěl, nyní naopak týmu pomáhá se zvedat. „Tu dlouhou sérii porážek jsem tu nezažil. Ale prožil jsem si ji v Karlových Varech, takže si dovedu představit, co tu kluci prožívali. Ještě po loňské povedené sezoně a když je to Sparta, na které si každý smlsne, když je dole. Určitě to není nic příjemného, ale teď už je to lepší,“ hledí pozitivně do budoucna.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!