10. 10. 2010 Tereza Velikovská

Petr Kafka hostuje v Kladně, proti Plzni přispěl k výhře

V úvodu letošní extraligové sezóny si Kladno „vypůjčilo“ dva nadějné mladé útočníky Sparty na hostování do 20. října – Petra Kafku a Lukáše Luňáka. Starší z dvojice, čerstvě jednadvacetiletý Kafka, se pravidelně objevuje v sestavě Středočechů.

Kafka zatím nastoupil k sedmi zápasům základní části. Bodově se prosadil až v souboji s Plzní, ve kterém ale vstřelil rovnou dvě branky a výrazně tak Kladnu pomohl k získání dvou bodů. Ve statistice +/- se stejně jako drtivá většina spoluhráčů pohybuje v záporných hodnotách, momentálně na čísle -5. Kladno se totiž v úvodu letošního ročníku trápí, získalo pouze tři body za vítězství nad Plzní po nájezdech a prohru po nájezdech se Zlínem.

Oproti papírovým předpokladům je na dně extraligové tabulky i Sparta. „Abych pravdu řekl, tak jsem čekal, že Sparta bude hrát o první druhé místo. Kádr má dobrý, hráči k sobě pasují. Že na tom bude takhle, mě ani nenapadlo,“ říká Kafka. Výkony svých spoluhráčů sleduje: „Mám tam spoustu kamarádů. Mrzí mě to a doufám, že se to zlepší a Sparta bude tam, kde má být, na vrcholu,“ doufá.

Na hostování odešel Kafka společně s dalším mladíkem Lukášem Luňákem. V kladenském kádru ale zná i další hráče: „Spoustu hráčů jsem už znal třeba z mládežnických reprezentací. Nebo Martina Látala, který mi tu hodně pomohl.“ Druhý vzájemný zápas Kladna a Sparty se odehraje 24. října. A Kafka zatím neví, na které straně nastoupí. „Vůbec nevím, jestli budu hrát v Kladně nebo na Spartě. Každopádně to pro mě bude docela pikantní zápas,“ konstatuje.

×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů

TRI - SPA 4:2 - Sparťané v Třinci nebodovali

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?