7. 11. 2007 Vojtěch Gibiš

Petr Nedvěd: Byl jsem už pěkně dobouchanej

V neděli 4. listopadu zakončili sparťané venkovní šňůru pěti zápasů ve Vítkovicích. O výhře Pražanů nakonec rozhodl úspěšným nájezdem Petr Nedvěd. Pak měli hráči mistra dva dny volna. Ve středu si odpoledne zatrénovali, večer si zahráli bowling s partnery klubu a ještě tentýž den odjeli na dvoudenní soustředění do Benátek nad Jizerou.
Na první dva dny reprezentační pauzy jste dostali volno. Přivítal jste ho??
Jsem hlavně rád, že přišla tahle celá přestávka. Oproti NHL je to velká výhoda, je to šance odpočinout si. Pokud tým však hraje dobře, tak je jasné, že byste nejraději hrál dále. Pro Spartu, a hlavně pro mě je teď pauza velmi vítaná. Poslední čtyři nebo pět zápasů jsme nepodávali takové výkony, jaké jsme chtěli. Já osobně jsem byl už pěkně dobouchanej, měl jsem několik menších zdravotních problémů. Teď máme šanci dát se do pořádku a začít hrát hokej, jaký jsme hráli na začátku sezony.

Před sezonou jste prohlašoval, že byste se rád objevil v dresu národního týmu. Trenér Hadamczik prezentoval, že vaší nominaci zvažuje. Nemrzí vás, že jste se nevydal na Karjala Cup?
Moje účast v nároďáku mi trochu přijde jako utopie, každopádně o ní mohou rozhodnout jen trenéři. Já hlavně do dneška přesně nevím, jak to se mnou je, jen jsem četl něco v novinách. Pokud se opravdu nemohu zúčastnit mistrovství světa, tak asi nemá pro trenéry cenu zkoušet, jak bych v národním týmu hrál. Podle mého názoru bych pak jen zabíral místo třeba nějakému mladému perspektivnímu hráči. Za reprezentaci bych si rád zahrál, ale pokud mě trenéři nepozvou, tak je pochopím.

Vraťme se ke Spartě. Poslední dobou celý tým trápí proměňování šancí, více branek tam padá jen Petrovi Tonovi a vám. Tušíte, v čem by mohl být problém?
Je těžké v tom hledat nějakou příčinu. Odehráli jsme zápasy, v kterých jsme měli přes čtyřicet střel a prohráli jsme stejně třeba 1:3. Když se pak kouknu v televizi na Dohráno, tak vidím, že ostatním týmům tam padá hodně nastřelených kotoučů od modré čáry. My se při každém gólu zapotíme, většinou skórujeme jen z nějakých hezkých akcí. Moc "obyčejných" gólů nedáme. Chybí nám i trocha toho štěstíčka, které se k nám po přestávce snad více přikloní. Všechny zápasy totiž musíme oddřít do poslední minuty. Ale ono to je možná dobře. V play off taky nevyhráváte pět nebo sedm nula, ale většinou o gól či o dva. Možná jsou tahle utkání pro nás dobrou přípravu na konec sezony.

Dá se ve vaší současné situaci použít otřepané klišé, že z každého soupeřova brankáře děláte reprezentanta?
To nevím, ale občas to tak vypadá. (smích)

Po loňské, opět mistrovské sezoně, říkal trenér Výborný, že velmi důležité bylo podzimní soustředění ve Vrchlabí. Tentokrát jste zamířili do Benátek nad Jizerou...
Já to považuji za dobrý nápad, je to příležitost být dva dny se spoluhráči, stmelit ještě více tým. Hlavně je to však o tom, že jsme si dobře zatrénovali. Měli jsme možnost jít dvakrát denně na led, dvakrát denně do posilovny. Je to sice dřina, ale zase mezi kluky je sranda...

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu