1. 12. 2008 Pavel Hrdina

Petr Nedvěd: Hrálo se o hodně

Fanoušci, kteří přišli do TESLA ARENY na zápas Sparty s Libercem, byli kromě výkonů svého týmu jistě zvědaví i na Petra Nedvěda, který velké S na prsou nosil ještě loni. "Dneska byli lepší," pronesl na adresu svých bývalých kolegů.

Petr Nedvěd přirozeně s výsledkem nemohl být spokojený, i když z libereckého průměru sám svou hrou vyčníval několika povedenými, nebezpečnými střelami. „Já se snažím každý zápas, ať už hrajeme proti Spartě, Kladnu nebo Znojmu. Teď jsme se zvedli, i když tenhle zápas nebyl z těch lepších. Herně jdeme nahoru, ale Sparta zaslouženě vyhrála, k ničemu velkému nás nepustila. Pár šancí tam bylo, ale bohužel. Gól nepadl a jim stačilo jednogólové vedení takřka po celý zápas,“ shrnul průběh utkání ze svého pohledu.

Bílí Tygři tahali od začátku utkání za kratší konec a domů odjížděli bez jediného vstřeleného gólu. Hlavní aspekty prohry svého týmu si jedna z nejsledovanějších postav zápasu vykládala následovně: „Všechny šance jsme si vypálili v zápase s Kladnem, tam jsme je drtili. Dneska ten zápas, co se týče nějakých šancí a zakončení, neměl to, co jsme chtěli. Soupeř nás do žádných šancí nepustil a oni si jich vytvořili víc než my. Bylo vidět, že mají sílu a dohrávali osobní souboje. Já myslím, že v rámci pravidel. Dneska byli lepší, agresivnější, bruslili líp a vytvářeli si víc šancí.“

Petr Nedvěd

Potyček, mel a strkanic bylo v zápase nespočet. Hlavně z nich pak pramenila častá vyloučení. Podle Petra Nedvěda za ostrý průběh s nádechem atmosféry play-off může hlavně současná vyrovnaná tabulka extraligy: „Těch pár potyček tam bylo z úplně jiného důvodu. V tabulce jsme byli jenom o dva body za nimi (za Spartou, pozn. redakce)a výhra by nás prakticky vykopla před Spartu a možná i před další mančafty. Hrálo se tady o hodně bodů a proto měl zápas takové nasazení. Tyhle věci k tomu patří, u nás v lize se na to dívá jako na něco extra, já si to nemyslím. Zápasy, ve kterých o něco jde, jsou takovýmto způsobem vyšponované a to je součást hokeje.“

Stejně jako Michal Gulaši v předchozím domácím zápasu Sparty s Vítkovicemi, hrál i Petr Nedvěd proti svému bývalému klubu. Ani on si nějaké zvláštní emoční napětí nepřipouštěl, prý se ani před zápasem s nikým ze svých bývalých spoluhráčů nepotkal. „Pro každý mančaft, který hraje na Spartě, je to trošku víc. Pro mě z osobního hlediska kvůli tomu, že jsem tady byl. My se ale soustředíme na to, abychom vyhrávali zápasy – to je pro nás důležité. Nějaké osobní záležitosti a prestiž se dávají stranou. Šlo nám o to, dosáhnout na body a to se nám nepodařilo. Soupeř byl lepší,“ vyjevil svoje pocity šestatřicetiletý útočník, který oblékal sparťanský dres celou loňskou sezonu.

Srovnání loňské a současné Sparty se liberecký forvard zpočátku bránil: „Nejsem tady od začátku sezony, jak to mám porovnávat? To bych musel být nějaký Houdini nebo mít nějaké odposlouchávací zařízení, aby mi to šlo domů. Po pravdě, jak mám odpovědět na takovou otázku? Co já vím, mě je to úplně jedno, ani mě to nezajímá,“ zlobil se. „Před sezonou jsem byl hlavou v New Yorku, na to jsem se soustředil. Abych řekl pravdu, kdo přišel nebo odešel ve Spartě nebo v Kladně, mě nezajímalo. Pak jsem se vrátil, začal jsem se soustředit na mančaft v Liberci a to je pro mě v tuto chvíli nejdůležitější. Tady vidím hvězdný mančaft s vynikajícími hráči, kteří mají hodně za sebou. Dvě lajny by mohly hrát v národním týmu, síla je velká,“ vysvětlil nakonec novinářům.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu