24. 10. 2009 Pavel Hrdina

Petr Přikryl chytil šanci za pačesy

Při pohledu na výsledek zápasu mezi Mladou Boleslaví se Spartou se na mysl vkrádá myšlenka, jestli náhodou nejde o fotbal. Velkou zásluhu na dnešním fotbalovém výsledku měl sparťanský gólman Petr Přikryl, který dostal důvěru trenéra a nastoupil od začátku utkání.

Že proti Bruslařskému Klubu dostane přednost před Cháberou, který soupeře moc dobře zná ze svého předchozího působení, se dozvěděl v dostatečném předstihu. „Řekli mi to už v Liberci, hned jak jsme dohráli zápas,“ vzkázal novinářům bezprostředně po zápase.

Nebyl to ale jen on, kdo dlouho držel sparťanské akcie v černých číslech. Sparťanská defenziva se oklepala z nepovedeného výkonu v Liberci a skoro celý zápas šlapala jako švýcarské hodinky. „Musím kluky pochválit. Myslím, že jsme hráli výtečně dozadu. Skvělý výkon jsme předváděli 50 minut a bohužel přišly dvě chybičky. Ríša Král nedal, ale potom už jsme góla dostali. Bylo to 1:1 a pak to skončilo tak, jak to skončilo,“ shrnul dojmy nejlepší hráč Sparty v utkání.

PETR PŘIKRYL
Většinu času soupeře přehrávat a přesto odejít se sklopenou hlavou? V tom musí být nějaký háček. Stejně jako například v derby se Slavií trápila sparťany nízká produktivita a nepřekonatelná překážka v podobě exsparťanského gólmana Schwarze. „Kdybychom proměnily šance na začátku, určitě bychom vyhráli. Odrážel bych se ale od toho, že jsme podali kolektivní výkon a doufám, že to bude mít stoupající tendenci a budeme se zlepšovat,“ prorokuje sparťanská dvojka s jedničkou na zádech.

Sparta podala kvalitní a sebevědomý výkon v Pardubicích, doma proti Slavii a za svojí hru se nemusela stydět ani ve městě automobilů. Co z toho? Pouze jeden bod. Jednatřicetiletý věčný optimista Přikryl přesto nevěší hlavu: „Nehledal bych v tom nic zvláštního. Sezona je dlouhá a teď máme trošku smůly, nepadne nám ten další gól. Trpělivostí a hlavně bojovností a plněním našich úkolů se můžeme stoprocentně zlepšit.“

Nemastné neslané výsledky budou chtít Pražané napravit v nedělním zápasem se Zlínem. Ševcům se v TESLA ARENĚ tradičně nedaří, takže by mohli být pro tým dobrým stupínkem k odrazu k lepším časům. „Musíme na dnešní výkon navázat. Potom už musíme zlepšit jen proměňování šancí a myslím, že to bude dobré. Doufám, že nám pomůže, že budeme hrát doma. Musíme si vypracovat víc šancí, být trpěliví a věřím, že zápas uděláme,“ vzkazuje Přikryl všem nevěřícím Tomášům.