18. 9. 2011 Marcela Volfová

Petr Tenkrát: Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do vítězného konce

V prvním utkání v nové extraligové sezoně zavítala Sparta na Kladno. Skóre utkání otevřeli domácí, ale Sparta dokázala zareagovat a dvěma góly z přesilových her otočit zápas. O zisku tří bodů ale rozhodlo 40 vteřin v polovině třetí části, během kterých Kladno vstřelilo dvě branky a zvítězilo 3:2. „Udělali jsme dvě chyby, které nás stály vítězství,“ prohlásil po utkání Petr Tenkrát, který si v zápase připsal dvě asistence.

Pro Petra Tenkráta to nebylo lehké utkání. Před příchodem na Spartu bylo Kladno jediným týmem extraligy, ve kterém působil. Po letech strávených v zahraničí se na Kladno opět vrátil, ale teď jako soupeř. „Věděl jsem, že to nebude jednoduché, a taky že nebylo. Postupem času jsem atmosféru v hale přestal vnímat a snažil se předvádět stoprocentní výkon pro tým,“ uvedl zkušený útočník. „Jen mě mrzí, že jsme to dneska nedotáhli do vítězného konce. Mohli jsme vyhrát na dva góly, ale udělali jsme dvě chyby, které nás stály vítězství, což mě hodně mrzí,“ posteskl si.

Petr Tenkrát

Spartě se v úvodním utkání extraligy začaly dařit přesilové hry. V početní výhodě vstřelili Holešovičtí oba góly. „Jsem rád, že nám konečně vyšly přesilovky. Měli jsme tam ještě jednu, ve které jsme mohli zvýšit na 3:1. Nepodařilo se, což je veliká škoda. Ale nedá se nic dělat, už je po zápase a musíme se připravit na další utkání,“ prohlásil Tenkrát. Že za malou produktivitu týmu může ještě nesehranost nového kádru, si Tenkrát nemyslí. „Pokud budu mluvit za naši lajnu, tak si myslím, že si to nějakým způsobem sedlo, víme o sobě. Samozřejmě mohou být chvíle, kdy to nemusí zrovna klapat. Asi to ještě vezme trochu času, ale doufám, že ne moc,“ uvedl.

A jak hodnotí nejproduktivnější sparťan v European Trophy hru obou týmů? „Těžko posoudit po prvním zápase. Čekal jsem, že se Kladno připraví, také jsme se snažili připravit. První zápas v lize je vždy trošičku o nervech. Dnes se musíme poučit z těch dvou chyb a jít do dalšího zápasu,“ prohlásil Tenkrát.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?