30. 1. 2012 Jiří Liebreich

Petr Tenkrát opět prodloužil sérii zápasů, ve kterých bodoval!

P r a h a - Petr Tenkrát patří společně se svými spoluhráči Bližňákem a Tonem momentálně k nejnebezpečnějším sparťanům, kteří svou aktuální formou straší obrany všech extraligových soupeřů. Tenkrát navíc v posledních čtrnácti zápasech vždy bodoval, a překonání klubového rekordu se tak stává stále více reálným. V zápase s Brnem se po úniku s Petrem Tonem postaral o vyrovnání na 3:3.

Z posledních čtrnácti zápasů třináct výher a 36 dosažených bodů. Taková byla sparťanská bilance před utkáním proti brněnské Kometě. Na domácím hřišti navíc Sparta dosáhla na vynikajících 21 bodů z 24 možných. Hráči s „S“ na prsou tak vstupovali do utkání jako favorité, a to i z toho důvodu, že Kometu ve dvou posledních vzájemných zápasech vždy porazili v základní hrací době (doma 3:0, venku 1:2).

Petr Tenkrát

Před utkáním bylo jedním z hlavních témat prodloužení bodové série Petra Tenkráta na již úctyhodných 14 zápasů s minimálně bodem v řadě. Útočník s číslem 62 na zádech patří k největším oporám v letošní sezóně. Ve spojení s Máriem Bližňákem a Petrem Tonem se schopnosti holešovického forvarda ještě výrazně umocňují: „Od začátku sezóny si naše formace sedla. Oni jsou výborní spoluhráči, se kterými si navzájem vyhovujeme.“

V zápase s Kometou Brno Tenkrát znovu navlékl korálek, v tomto zápase díky jednomu vstřelenému gólu, na již čtrnácti zápasovou šňůru s bodem. A prodloužení série to bylo stylové. Hostující obraně upláchl Petr Ton s najíždějícím Tenkrátem, který neměl sebemenší problém s uklizením puku za bezmocného Trvaje. Obávané duo tak zařídilo důležité vyrovnání na průběžný stav utkání 3:3.

Jelikož série holešovického útočníka nekončí, otázka překonání rekordu je stále více naspadnutí. Rekord Sparty drží spoluhráč Tenkráta z útoku – Petr Ton, dále pak současní trenéři Patrik Martinec a Richard Žemlička. Ti všichni dokázali v šestnácti zápasech za sebou bodovat, a zapsat se tak do klubové statistiky rekordů.

Souhra druhé sparťanské formace je patrná na první pohled. Fanoušek na tribuně nemusí být kdovíjakým expertem, aby si všiml, že tahle pětka hraje hokej s velkým „H“. Právě o spojení s legendou Sparty, Petrem Tonem, a s letošní vydařenou posilou, Máriem Bližňákem, hovoří jako o klíčovém. „Bez nich bych nejspíše takovouhle sérii jen tak neudělal. Patří jim velký dík za to, že se mi momentálně daří a že mám možnost překonat klubový rekord. Přeji si, aby to takhle pokračovalo i nadále“, podotkl.

V utkání s Brnem se podílel na velkém obratu, který však k tříbodovému zisku nestačil. V prodloužení se hostům zdařil rychlý protiútok, ze kterého se podařilo skórovat Romanu Eratovi. Při tomto smolném momentu byl na ledě i Tenkrát, jakožto poslední bránící hráč domácích. „Tato situace vyplynula ze hry. Dnes jsme zkusili v prodloužení hrát se třemi útočníky a jedním bekem. Byli jsme dlouho v naší útočné třetině, soupeře jsme tlačili. Bránění vyšlo na mě, byla to situace dvou proti dvěma. Podařilo se mi vypíchnout puk, bohužel pouze k dalšímu soupeři, kterému se podařilo vstřelit branku“.

Svou úspěšnou sérii může potenciální rekordman prodloužit ve Vítkovicích, kde hraje Sparta svůj příští zápas. Pro překonání rekordu je nutné bodovat právě na ledě Ostravanů, dále pak v domácím prostředí proti Českým Budějovicím a konečně na hřišti Karlových Varů. Dočká se Petr Tenkrát kýženého rekordu?