12. 10. 2011 Robin Mana

Petr Ton: Dnes to byl náš zápas

P r a h a - Vyhlášený kanonýr Petr Ton si v zápase s Vítkovicemi připsal vítěznou branku, když v polovině střetnutí prostřelil z mezikruží ostravského Šindeláře. "Na třetí pokus jsme konečně uhráli první domácí vítězství za tři body," oddechl si.

V posledních zápasech se vám dařilo, najeli jste na vítěznou vlnu. Jak to prožíváte v kabině?
Jsme rádi, že jsme konečně na třetí pokus uhráli první domácí vítězství za tři body. Dnes to byl od první minuty náš zápas, i když výsledek tomu dlouho nenasvědčoval, protože jsme vždycky nějakou chybičkou dali soupeři šanci.

Nezatrnulo vám trochu, když Vítkovice těsně před koncem druhé třetiny snížily?
Vím že je to taková fráze, ale my to musíme brát, jak to je. Vedeme o gól a nemůžeme myslet na to, že jsme dostali gól do šatny. To si všechno můžeme rozebrat druhý den, nemá smysl v tu chvíli na sebe řvát nebo být pesimistický v kabině. Navíc do třetí třetiny jsme vstoupili zase dobře a potom nás uklidnil gól na 4:2.

Petr Ton

V poslední době se vám proti Vítkovicím nedařilo, ale dneska jste je připravili o možnost jít do čela tabulky…
My jsme to už prolomili i s Pardubicemi a Budějovicemi, ale takhle to nemůžeme brát. Letos máme úplně nový tým.

V zápase jste hráli dvě přesilovky 5 na 3, před druhou jste si dokonce vzali oddechový čas. Co vám trenér radil?
Během první přesilovky jsme si vytvořili asi jen jednu příležitost, což je málo. Před tou druhou nám trenér připomněl, jaký signál bychom měli zahrát, když se nám podaří vyhrát buly. Troy Milam tam pak měl velkou šanci, ale netrefil puk úplně ideálně. Naštěstí po tom průběhu zápasu nás to, že jsme je nevyužili, nemusí tolik mrzet. Ale do budoucna na nich budeme muset zapracovat.

Dnes už přišlo o něco více lidí, než v minulých zápasech. Je to pro vás povzbuzující, že po té loňské sezóně se začínají diváci zase vracet?
Určitě. Mrzí mě, jak to dopadlo minulou sezónu, že na nás někteří zanevřeli. Ale určitě to není jen o našich výkonech, ale i o ekonomické situaci. Tahle hala potřebuje k atmosféře aspoň šest tisíc lidí a čím víc, tím budeme radši, protože pro ně to samozřejmě hrajeme.

V příštím kole hrajete v Boleslavi proti Davidu Výbornému, bude to pro vás speciální zápas?
Nějaké hecování před zápasem určitě proběhne, ale Mladá Boleslav není jen o Davidovi. A my se hlavně budeme snažit využít toho, že se nám momentálně venku daří.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle