28. 10. 2011 Lukáš Šonský, Lucie Štěrbová

Petr Ton: Příště musíme bojovat až do konce

Sparta nemá na libereckou Tipsport arénu příliš dobré vzpomínky. Pražané nebodovali na severu Čech již čtyři roky a sérii neprolomili ani teď. I přes dvoubrankové vedení Sparta nakonec prohrála 4:5. "Nezvládli jsme závěr," lakonicky komentoval prohru Petr Ton.

Vyprodané hlediště sledovalo parádní hokej, hosté několikrát vedli. Dvakrát dokonce o dvě branky, přesto odešli z ledu po šedesáti minutách hry poraženi. "Myslím, že si diváci přišli na své. Hrálo se nahoru dolů. Bohužel jsme nedokázali udržet vedení. Ztráceli jsme puky ve středním pásmu, Liberec chodil důrazně do brány," hledal příčiny neúspěchu Petr Ton, který si v zápase připsal gól a asistenci.

Petr Ton

"Potřebujeme rozebrat naše chyby. Příště se jich musíme vyvarovat," pokračoval osmatřicetiletý forvard. "Bohužel, dostali jsme pět gólů a nemáme ani bod," líčil smutně.

Vítězství Bílých Tygrů diktoval především kapitán Petr Nedvěd, který si v zápase kromě vstřelené branky připsal také tři asistence. "Je neuvěřitelné, jaký má na ledě přehled. Čerpá také ze svých zkušeností, je radost se na něj koukat," nešetřil chválou na protihráče Ton, "moc mu to přeju, dnes nás v podstatě porazil on sám," dodal.

O dělbě bodů rozhodla až poslední perioda. Čtrnáct minut před koncem ještě hřál Pražany dvoubrankový náskok, Liberec ale zaskočil svého soka třemi trefami v rozmezí sedmi minut. "Závěr jsme nezvládli, snad se poučíme. Musíme bojovat až do konce," poznamenal. "Minule jsme v Plzni dostali čtyři branky, dnes inkasujeme pětkrát. Budeme se snažit zapracovat na defenzivě, snad to příště bude lepší."

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?