22. 10. 2007 Lucie Vítková

Petr Ton dvěma góly vytloukl zlínská okna

Osm jedovatých střel vyslal na branku Zlína ostrostřelec Petr Ton. Další dva pokusy skončily v síti Jakuba Čecha, jednou po švihu z jeho hole zazvonila tyč. Sparťanský rychlík má za sebou povedené představení a svými zásahy táhne mužstvo ze střelecké mizérie.
Petře, vstřelil jste dvě branky, vládne na vaší straně spokojenost?
Poslední zápasy jsem často jel nájezd, ale zakončení mi nevycházelo. Jsem upřímně rád, že jsem dneska ujel dvakrát a vždy sólo proměnil.

Mohl jste dovršit hattrick, ale namísto branky zazvonila tyč…
Hráli jsme čtyři na tři, puk byl tečovaný protihráčem, takže jsem nemohl střílet z první. I tak jsem ale měl poloprázdnou branku a měl jsem šanci proměnit. Naštěstí jsem to týmu vynahradil jinými brankami a tato situace mě nemusí mrzet. Kdybych takto zaváhal za nerozhodného stavu a zápas došel do prodloužení, určitě bych byl naštvaný.

První třetina byla z vaší strany plná nepřesností, co se událo o přestávce?
Zavřeli jsme se v kabině, nejdřív měli slovo trenéři. Jeden z nejzkušenějších hráčů Petr Nedvěd měl nejdelší proslov. Nevím, jestli to pomohlo, ale obraz hry se z naší strany změnil. V první třetině jsme důsledně neplnili pokyny, které jsme si před utkáním řekli. Měli jsme před zápasem křehké sebevědomí a tíha zápasu na nás dolehla, poté jsme si ale všichni uvědomili, že musíme zabrat, chceme-li vyhrát. Nechci nás vychvalovat, ale myslím si, že tak jak jsme nastoupili do druhé třetiny, od prvního do posledního hráče včetně Tomáše Duby, tak by se mělo hrát a s tím to hokejem budeme úspěšní.

Dá se říci, že nepovedené období je za vámi?
To si můžeme říci až po dalších zápasech, teď je příliš brzy na hodnocení. Před víkendem jsme chtěli vyhrát oba domácí zápasy, což se bohužel nepodařilo. Hrajeme nyní pětkrát venku, kde jsme ještě za tři body nevyhráli a je na čase zabrat také na hřišti soupeřů. Potřebujeme body do tabulky, víme na čem musíme pracovat a záleží jenom na nás, jak se k tomu postavíme.